| pwf98 a întrebat:

Salut
Vreau Sfaturi
Pe facebook este o fata care mie imi place foarte mult.
Cum intru cu ea in vorba.
vreau sfaturi
dau funda...

13 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Vb-cu ea despre pasiunile ei si ceea ce-i palce sa faca...dar daca nu o cunosti deloc sanse sa iti raspunda sunt cam zero. Poti sa o intrbi gen:Sti m-am uitat peste pozele tale si esti tare draguta dar de fapt ceea ce ma intreseaa pe mine e ca am nevoi de un sfat -fetele adora sa dea sfaturi daca e ce le intereseaza pe ele -si vezi tu mai departe. funda?:-D?

| sayWhaaat a răspuns:

Salut, da-mi id-ul tau de mess pe privat daca vrei sa vorbim, ca si eu am aceeasi problema, poate ne incurajam reciproc!

| pwf98 explică (pentru sayWhaaat):

Ti-am lasat iD-ul in privatwinking

| BlitzLikeXd a răspuns:

Asteapta pe chat sa-ti trimita mesaj

| LittleShyDevil a răspuns:

Buna seara! Da, ar fi destul de ciudat sa zici "buna, ce faci?" mai ales cand ea nu te stie. Curaj, incearca sa fi atent la toate detaliile, la ce posteaza, melodii, statusuri si fa un comentariu, este greu? Sau la capitolul muzica, recomanda ceva, usor, usor se poate. Nu suntem niste vrajitoare rele, chiar daca unele dintre noi vrem sa fim inabordabile. Curaj! Seara buna! happy

| suntZeu a răspuns:

Sfatu meu cum sa agati pe facebook, NU agata pe facebook, prietene du-te intr-un mall sti cate fete frumoase gasesti cu care poti intra in vorba...sau in parc sau la biblioteca sau cu gasca.Chiar mi se falfaie daca citesti raspunsul asta si spui "Hai lasa-ma ce am intrebat eu si ce naiba mai vrea si asta"

Pe facebook no sa realizezi nimic, daca vorbesti cu ea si nu vrea sa iasa cu tine ce faci? poti sa iti iei adio, e o prostie...niciodata nu agat fete pe facebook imi e mult mai usor fata in fata

| Danysan a răspuns (pentru suntZeu):

Vezi ca in mall e cel mai naspa vere-adica trebuie sa arati bine ...ca daca te refuza aia din cauza ca esti urat sa nu rada toti de tine ...asa pe facebook mai e cum mai e.

| suntZeu a răspuns (pentru Danysan):

Doamne doamne... experienta personala? Nu-i adevarat nimic din ce inghesui tu acolo, in general conteaza sa arati bine (fetele care zic ca nu conteaza asta mint, ca doar in pat le excita mai tare un abdomen fibrat decat sunculita ta sa o vada) iar in primul rand cand agati in public e regula celor 3 secunde, ai vazut, ai placut, ai abordat.Nu stai sa te gandesti "pfffoa si daca ma refuza si daca ma,,," te duci si totul vine pe parcurs nu trebuie sa mergi cu replica in buzunar

| vinusipaharu a răspuns:

Spune-i buna, intreab-o ce face acum si in general, vezi ce pasiuni are, ce gusturi, trimite-i o piesa frumoasa, las-o pe ea sa iti spuna lucruri despre ea, nu o bombarda cu intrebari. Nu vorbi despre tine, doar daca intreaba ea. Fii sincer 100% si invit-o undeva, o relatie nu se consuma virtual. Bafta!

| Alexu9696 a răspuns:

NU prea merge pe facebook...

| Phanto a răspuns:

Salut. Paii. ii spui " Buna " astepti sa iti raspunda. Ce faci? si continui convorbirea nu trebuie sa ii spui unei fete din prima " buna frumoaso " dupa un timp ce ai vorbit cu ea si v-ati cunoscut sa ii spui asta. Sper sa ai succes.

| Simonamee a răspuns:

Primul sfat : nu folosi tactici de agatat ca o sa pari neserios.
Cel mai bine ar fi sa o intrebi ce face apoi daca vrea sa vorbeasca cu tine si daca vezi ca-ti raspunde si doreste sa vorbiti intreab-o si tu lucruri simple de genul ce muzica asculti, ce iti place sa faci. Nu incepe sa-i spui ca iti place de ea ca nu e bine dar nici nu insista daca vezi ca nu te baga in seama sau iti raspunde aiurea.

| pwf98 explică:

Noi ne cunosatem foarte bine happy
Dar mi-am cam batut jog de ea la inceput... adica acum 2-3 ani sad