| David12Iulian86 a întrebat:

Salut, am 14 ani,mama ma bate, ma scuipa, imi da cu sticla in cap si tipa la mine mereu pentru ca nu ma descurc la scoala....repeta aceleasi lucruri! N-am ce sa fac decat sa termin cu viata mea cumva...

Răspuns Câştigător
| LilWatamaloon a răspuns:

Dupa cum a fost spus si mai jos, cea mai buna solutie este sa suni la protectia copilului sau sa accesezi unul din numerele de telefon destinate persoanelor ce au suferit de abuz de orice tip. Nu este normal pentru o mama sa se comporte in asemenea mod, din ceea ce ai descris aceasta situatie pare a fi cauzata de o dependenta de alcool sau ceva asemanator.Cum te afli in Romania, nimeni nu va interveni pentru tine pentru ca ei considera ca este treaba ta, ceea ce inseamna ca trebuie sa iei problema in mainile tale si sa decizi ce este mai bine pentru tine. Take care!

| David12Iulian86 explică (pentru LilWatamaloon):

Nu bea...doar ca vrea s-a i au numai 10 si sa fiu cel mai destept si imi da de inteles ca nu stie sa creasca un copil deoarece nu a avut o copilarie normala

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai viata ta sta in mama ta?

http://www.telefonulcopilului.ro

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| JustMeDeea91 a răspuns:

Poți suna la protecția copiluluiwinking

| JustMeDeea91 a răspuns:

116 111y sună la acest număr de telefon și spune-le problema ta, din păcate noi aici nu prea te putem ajuta cu mai multwinking