| XxAngelVampireXx a întrebat:

Mama mea ma enerveaza la culme! mereu tipa si urla la mine fara motiv si ma bate! am vb cu ea despre asta de mii de ori dar n-am rezolvat nimic...imi interzici lucruri care altii copii le pot face si am descoperit ca are secrete fata de mine sad Va rog muuuult ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| DعeutZa a răspuns:

Pai in primul rand explica-i ca nu mai esti un copil si intelegi daca iti explica frumos. fara sa te bata.pentru ca nu rezolva nimic cu bataia.si poti sa stai de vorba cu ea daca tu crezi ca are secrete fata de tine. unele nu trebuiesc spuse nici chiar copiilor si tb sa o intelegi poate are un motiv pentru care nu ti le spune:*
nu stiu ce lucruri iti interzice dar unele poate sa fie pentru binele tau.:*asa sunt parintii.stai linistita ca si ai mei tot cam la fel sunt.tot ce fac pentru tine o fac din dragostelove struck

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar trebui ca tu sa stai departe de ea fiindca ea pentru tine reprezinta o amenintare grava, ori pleci si stai la vreo ruda ori o dai pe mana politiei pentru maltratari.

| Alemoni a răspuns:

Mama ta chiar nu te apreciaza. Este naturala sau vitrega? Pai, sincer, nu stiu. Vorbeste cu tatal tau si spune-i cu ce confrunti. Poate te poate ajuta. Sau mergi sa dormi la o prietena care te intelege pentru cateva zile, daca te lasa mama ta. Incearca sa-i castigi increderea. Mult succes!

| CautNume a răspuns:

Cand te bate tipa si tu fa ceva sa te auda altcineva si fugi din calea ei pe la strada pe scara sa vada cineva sa te ajuta

| Cristina_7247 a răspuns:

Gandeste-te ca exista acel conflict intre generatii si ca poate ea este stresata si isi varsa nervii pe tine. Incearca sa ii explici ca te raneste cand face aceste lucruri, insa gandeste-te ce ai putea face tu la randul tau pentru ca ea sa aprecieze si sa nu mai considere ca gresesti.
Depinde ce alte lucruri au voie alti copii sa faca, pentru ca daca altii au voie sa intarzie, sa fumeze, sa bea sau sa umble cine stie pe unde nu e chiar ok.
Oricum eu zic ca in comunicare sta tot secretul.
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| anonim1808 a răspuns:

Atunci mama ta nu judeca ce face. tu trebuie sa fii ca o sora cu mama tahappy. incearca sa mergi la un psihologhappy sa vezi ce zice el. sigur o va chema si pe mama ta. sper sa rezolvi problema.

| βeβeℓușa a răspuns:

Greu de zis. ce fel de secrete? sunt sigura ca e ceva complex si temporar poate e intr'o stare proasta... cine stie:( imi pae rau pentru tine. eu sunt intr'o situatie asemanatoare dar nu swunt asa de grave. e normal ca parintii sa aiba secrete fata de copii. dar faza este ca se poate ca aceste secrete sa nu isi aiba locul in viata voastra! de fiecare data cand vei vorbii despre asta sunt sigura ca ea va face ca tu sa te simti cvinovata'! sincer daca as fii in locul tau as discuta cu toata lumea sa o roage sa inteleaga ca ai crescut si ca e treaba ta ce faci nu a mamei tale sa nu acsuktii sfaturi de genul spune-i ca pleci de acasa de genul pentru ca aceea suntr niste prosti care vor funda asa pentru lene cum ar veni :ohttp://www.clopotel.ro/incearca la psiholog si fa-ti mia multi prieteni care te vor ajuta si ei pentru multe detalii si pentru ajutor add:bublee.gumy! sunt sigura ca putem cominica si vom intelege bine ce s-a intamplat si iti vom gasi impreuna un raspuns foarte clar la acea intrebare:Xsper ca te'am ajutat si ca te voi ajuta in continuare! este o problema delicata:)