| IONEL39 a întrebat:

Salutare,am o mare dilema, am nevoie de un sfat si cateva motive in legatura cu scoala de soferi daca se poate va rog!

Am 2 posibilitati:

Voi face 18 ani in data de 10 octombrie anul acesta si m-am gandit sa dau de permis, dupa cum stiti poti sa te bagi cu 3 luni inainte sa faci 18 adica din iulie(in cazul meu)

Sunt in clasa a 11 a si ma preseaza bac-ul si de aceea voiam sa va intreb ce imi recomandati, sa incep acum scoala sau sa o dau dupa Bac tocmai peste un an cand termin cu bac ul(BAC UL SE VA DA IN iunie anul viitor, de luat il iau 100%, asta inseamna ca dupa bac ar trebui sa ma pun din nou sa invat pentru scoala)

3 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Pai...mai ai o gramada pana la BAC. De ce sa nu dai acum? Chiar nu vad motivul pentru care crezi ca nu poti sa stai vreo 2-3 saptamani sa inveti pentru scoala de soferi.

| IoanWild a răspuns:

Din propria experienta eu am luat permisul din prima. In prim plan am citit cartea cu legislatia rutiera si am facut chestionare la greu. La condus m-am adaptat foarte repede pentru ca m-am jucat foarte mult in jocuri de simulatoare auto. Per total nu este mare stres cu scoala de soferi daca te duce capu. Acum e si sezonul bun ca sa dai de permis. Pe sezoanele nefavorabile o sa fie mai greu sa-l dai, gen iarna. Vara este cel mai usor si lejer. Iti urez multa bafta! Sanatate!

| IONEL39 explică (pentru IoanWild):

Chestionare ai facut de pe aplicatia de pe telefon Chestionare auto de pe magazin play?