| Vladdd29 a întrebat:

Cand un politist rutier trebuie sa poarte vesta/geaca cu benzi reflectorizante? Multumesc

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cand este in timpul serviciului. Acasa le tine pe umeras.

| ChrisDe1975 a răspuns:

In primul rând când cineva îți spune cuvântul rutier este clar ca vorbim de carosabil.
Dacă dirijează traficul este obligatoriu, noapte este obligatoriu, in funcție de vremea nefavorabila, etc...
Mai bine zis... pe toată durata acțiunilor sale cu funcția de polițist rutier pe carosabil! laughing

| Vladdd29 explică (pentru ChrisDe1975):

Pai am vazut politisti care dadeau amenzi si nu purtau vesta si dadeau amenzi, d-asta intrebam.

| ChrisDe1975 a răspuns (pentru Vladdd29):

Așa cum ești obligat sa circuli cu farurile aprinse, așa sunt și ei obligați.
De obicei se poate face o reclamație, pe propria răspundere știind ca sistemul face fente : )))