| sarmuelsarmy a întrebat:

Salutare comunitate TPU.

Ati luat vreodata o decizie care v-a schimbat complet viata?
Care a fost aceea?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, am luat o asemenea decizie, care ne-a schimbat viata in totalitate, nu doar mie ci si familiei mele, cand am renuntat la tot ce realizasem in tara pana atunci si am luat-o de la capat intr- alta tara, emigrand definitiv pe un continent foarte indepartat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da. 2. Să mă căsătoresc.

| Mosotti a răspuns:

Am avut de ales la diabet, ori stau pe regim strict toata viata si adios dulciuri si rasfat (adica moarte sigura de inima rea sau ajuns la balamuc), sau bag insulina si mananc ce vreau.
Am ales sa bag insulina si asta imi schimba viata complet, ca pot in continuare sa mananc orice vreau, desi e f dificila treaba si riscurile-s mari, de aia nu se face la majoritatea asta.

| gemeni6226 a răspuns:

Da au fost mai multe:casatoria, aparitia celor doi copii, schimbarile de serviciu si acum pensia.

| wildthing a răspuns:

Cum stim daca o anume decizie ne-a schimbat viata?
De unde stim ca nu asa a fost sa fie?

| theoutcaste a răspuns (pentru wildthing):

Se refera mai mult ca sigur la lucruri care ne-au schimbat radical rutina vietii.
Astea nu vin de la sine, vin in urma unor actiuni.

| wildthing a răspuns (pentru theoutcaste):

Eu cred ca rationamentul meu tot sta in picioare.
Adica... exista o realitate alternativa cu care sa compari acel curs pe care l-a luat viata in urma unei anume decizii? Exista o realitate alternativa in care luam alta decizie, ca sa vedem diferenta?

| theoutcaste a răspuns (pentru wildthing):

Sa zicem ca esti un lenes, care sta toata ziua in pat. Dar intr-o zi, iei decizia sa te ridici si sa te apuci de un sport. Sportul vine la pachet cu o alimentatie sanatoasa, deci acum nu doar ca nu mai zaci, dar mananci si sanatos, ai activitate zilnica, mai si socializezi in locul in care te duci sa faci sport, deci viata ta e schimbata radical.
Eu cred ca la genul asta de decizii se refera. Cum nu poti compara trecutul cu prezentul?

| wildthing a răspuns (pentru theoutcaste):

Tot n-ai inteles.

| theoutcaste a răspuns (pentru wildthing):

Nici tu.

| 1997onur a răspuns:

Sa nu mai mănânc amestecat dulciuri cu Aloe Vera și sa mănânci pe rând ca altfel vomit și sa nu mai înghit ca pelicanul forneti ca haple ca nimeni nu mile mănâncă în afară de mine laughing)))

Era sa mor de la forneti într-o zi veneam de la muncă obosit puțin și până sa ajung eu acasă mai era puțin ști și am zis să-mi iau niște forneti sa mănânc calde și am băgat câteva în gura și erau calde și mi-a rămas unul în gat laughing))) nici afară nu puteam să-l dau ca mi-era rușine eram pe centru mai aveam și puțin sa ajung la stație la autobuz și era și cald forneti ăla și mi-a rămas în gat într-un final l-am înghițit și îmi curgea lacrimile de la forneti era așa de cal ca mia ars gatul al dracu.

| blairelovesmusic a răspuns:

Da, decizia de a trece peste traumele din copilarie.

| Maraa345 a răspuns:

Da! Sa ma iubesc pe mine.

| teodorabju2 a răspuns:

Da,sa fac oral pe bani...acum sunt milionara