| NooneLikesMe a întrebat:

Hei.Ce sa cred dupa 144 de "pokes" pe Facebook? E interesata sau nu? (ok,poate par obsedat sau disperat) Eu i-am scris,ea pare destul de comunicativa,imi spune detoate. Odata ce ii scriu este foarte comunicativa si deschisa, aduce si ea subiecte de discutie noi. Vorbim pe Facebook de aproape o luna, in care ii zcriu aproape zilnic, dar ea nu incepe nici o conversatie, dar odata ce o fac eu, pare interesata in ceea ce vorbim si o tinem pana tarziu (2-3 noaptea). Poate ea se simte putin stanjenita de faptul ca eu sunt mai mic decat ea cu 1 an. Face to face ma pot intalni cu ea doar weekend-ul, ea locuieste la 50km distanta. Please help... Pareri? Va rog

6 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Faptul ca esti mai mic cu 1 an nu ar trebui sa o faca sa se simta stanjenita, de obicei fetele asteapta ca baietii sa le scrie primii dar poti incerca sa nu-i mai scrii nimic macar jumate de zi sa vezi daca o sa-ti scrie ea, daca o sa-ti scrie probabil e interesata daca nu, probabil te vede ca pe un amic de chat si atat(momentan)

| MeForeverAlone a răspuns:

Nu îți pot spune sigur dacă fata te place sau nu, dar 144 de pokes e ceva...
Adică fetele așa sunt, așteaptă să le dai tu primul mesaj, pentru că sunt mândre și orgolioase și nu vor să renunțe la idea,, băiatul face primul pas"
Trece-te singur pe Facebook la ea pe pagină la opțiunea,, prieteni apropiați" iar dacă ea îți va da accept vei putea să vezi cam tot ce face, și îți vei da seama dacă mai face așa cu vreun alt băiat de pe Facebook sau doar cu tine.
Oricum, dacă ea stă să vorbească cu tine până la 2-3 noaptea și chiar se întâlnește cu tine în weekend cred că te consideră ceva mai mult decât prieten, adică serios, ce motiv ar avea o fată să-și piardă timpul cu un băiat pentru care nu simte absolut nimic?
Multă baftă!

| TerenteFTW a răspuns:

Poate e doar friendly, va cunoasteti macar irl? mie poke-urile mi se par 0, am cateva zeci cu persoane de sex opus doar la misto, le dadeam unul altuia ca sa ii apara celuilalt notificare, am dat si din greseala, eu consider si putin nepoliticos sa nu raspunzi la poke cu poke, e un joc de ping pong tongue
deschide si tu usor subiectul emotional

| NooneLikesMe explică (pentru TerenteFTW):

Ne cunoastem, am fost intr-o excursie impreuna, dar, m-am indragostit prea tarziu, sa zicem asa