| xXNikeXx a întrebat:

Salutare cum e la mate info pot da bacu doar din romana, mate si biologie? e greu bacu la mate sau este cum credeam in clasa a5a "sa vezi ce o sa ma astepte in clasa a8a ca nu stiu nici un exercitiu" este ca in clasa 5-8? Vreau sa raspunda doar cei care sunt sau au fost la profilu mate info nu cei care sunt la filologie sau desen sau ce profile mai o fi.p.s multumesc anticipat dau funda

Răspuns Câştigător
| luiza17 a răspuns:

Da, o sa dai, se numesc competente lingvistice.O sa te puna sa discuti pe o anumita tema sau o sa iti puna o intrebare.Este o comisie cu profesori de engleza de la tine din liceu care te vor asculta si iti vor daun calificativ.

4 răspunsuri:
| luiza17 a răspuns:

Deocamdata dai bacul la romana, mate si la alegere biologie, fizica sau chimie, mai sunt si competentele digitale si lingvistce la care nu trebuie sa iti faci griji... bacul la mate nu este ca evaluarea nationala la mate deoarece materia de liceu la mate este foarte complexa, iar daca nu ai lucrat si nu ai invatat inca din clasa a 9-a cum trebuie si nu iti place cu adevarat matematica nu o sa iei bacul... gandeste-te foarte bine ce alegeri faci ca apoi sa nu regreti si succes mai departe!

| xXNikeXx explică (pentru luiza17):

Multumesc dar cum adica competente digitale

| luiza17 a răspuns:

Competente digitale... te pune sa faci o prezentare Power Point de exemplu, sa faci un tabel in Excel, te intreaba cum functioneza un calculator etc.

| xXNikeXx explică (pentru luiza17):

Si dau si vreun examen la engleza?

| luiza17 a răspuns (pentru xXNikeXx):

Da, o sa dai, se numesc competente lingvistice.O sa te puna sa discuti pe o anumita tema sau o sa iti puna o intrebare.Este o comisie cu profesori de engleza de la tine din liceu care te vor asculta si iti vor daun calificativ.