| Doarunaltutilizator a întrebat:

Salutare fratilor.
Ce parere aveti despre America si despre americani?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Eu iubesc America, dar nu si pramatiile de acolo. Ai idee cine e Doland Trump? Tampitii de acolo l-au votat, daca ala iese presedintele Americii, ne asteptam la o noua pagina de istorie in detrimentul celui de-al 3-lea razboi mondial. Ala deja a scos spaniola din scoli, sau vrea s-o scoata, sau sa scoata mexicanii din America. Mexicanii in America sunt precum tiganii din Romania sau precum muncitorii pe santier.

16 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Buna tara, baieti de treaba, mincam si noi o bucata de piine de pe urma lor. happy

| Drimmero a răspuns:

Tara tuturor posibilitatiilor! Cat despre americani, neam de oameni sariti de pe fix!

| Doarunaltutilizator explică (pentru Drimmero):

Ce te face sa spui asta despre americani? intreb din curiozitate.

| Drimmero a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Bantuind internetul dau de fel si fel de lucruri marca inregistrata de americani si asta ma face sa-mi formez o opinie despre ei.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Drimmero):

Dar eu nu inteleg atunci de ce romanii copiaza americanii si sarbatoresc hallowenul si ziua indragostitilor, eu nu ma dau in vant dupa hallowen dar cu ziua indragostitilor n-am nimic, pana la urma aven si noi o sarbatoare asemanatoare adica dragobetele, ma indoiesc ca generatia de acum il mai sarbatoareste.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Drimmero):

Pana la urma nu toti americanii sunt cum crezi tu.
Sa-ti dau exemple:
John Cannedy(care nu mai e in viata)stiu ca era un om bun considerat ca fiind un model si care iubea America.
Barack Obama din cate stiu el a fost un presedinte bun din ce mi-a spus tata.
George Washington(primul presedinte al Statelor Unite)si el a fost un bun din cate stiu si de aceea are fata pe dolarul american.
Sunt si diversi actori care si-au jucat bine rolurile in filme si le joaca bine si acum,Arnold Scwarteneger(habar n-am cum se scrie numele lui) si altii.
Si muzicieni care ii asculta multi romani printre care si fratele meu,de exemplu Puff Daddy, Jay Z, Drake, Eminem, 50cent(desi nu cred ca sunt oameni atat de intelepti dar multi oameni in considera mai buni decat pe muzicienii romanii)frati-meu ii asculta mereu acasa si da volumul la maxim.

| Kaℓi a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Arnold Schwartzenegger este austriac. Obama are origini kenyene.

Americanii sunt ca toti restul oamenilor. Majoritatea sunt poate mai inculti decat majoritatea europenilor, dar ei nu stiu asta happy

| Drimmero a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Bantuie in continuare internetul si vei vedea ce mentalitati au si ce teorii conspirationiste au acei oameni!

| Doarunaltutilizator explică (pentru Drimmero):

Dar crezi ca romanii sunt mai altfel? daca e sa gandim asa nici ei nu sunt departe de mentalitatea americana, poate mai rau.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Drimmero):

Cum am spus romanii in prezent ii copiaza pe americani si ce stim noi despre ei stim din filme si carti.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Drimmero):

Cum crezi ca ar fi lumea fara America? America este practic o putere economica a lumii cu unele dintre cele mai mari cladiri, cele mai mari metropole.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Drimmero):

Am auzit de ala ca este un pic rasist.
Nu cred ca o sa iasa e putin probabil acolo este regim democratic si persoanele de alte nationalitati precum mexicani,cubanezi,columbieni poate chiar si romani,italieni care s-au stabilit oficial acolo nu o sa-l voteze pe ala,nu cred ca majoritatea oamenilor din America ar fi atat de influentati incat sa-l voteze pe Trump, unii americani cred ca stiu bine ceea ce vor pentru tara lor si pentru ei si familile lor.
Exista multi rasisti pe pamant mai ales in Romania unde romanii urasc tiganii, dar nu-i condamn pe romani deloc nici mie nu-mi plac, absolut deloc, dar asta nu cred ca ma face rasist.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Lumea fara americani ar fi mai umana - Au facut un genocid de zeci de milioane de nativi care continua si astazi, au folosit sclavi din Africa pentru a se imbogati si s-au ridicat prin jaf si crima. Lumea fara america ar fi mai bogata mai echitabila si mai putin furata - sunt 5 % din populatie pe glob = consuma 40 % din resurse= implicit o mare poluatoare. Lumea fara america-mai putin mintita si mai in pace - Razboiul rece nu a existat. Au existat sute de razboaie in care au murit mai multi oameni decat in WW2, multe tari au fost colonizate prin operatiuni CIA si au pus guverne marioneta. La ora asta america este o putere de carton - au cea mai mare datorie publica din istoria lumii imposibil de platit vreodata, un imperiu in agonie. Toate imperiile lumii s-au daramat si s-au daramat din interior. La ora actuala sunt in prag de colaps, daca nu reusesc sa ia in sclavie intreaga planeta sunt mancati.

| Drimmero a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Tiganu' daca e om pana la capat, ti-l respect cu palaria in mana. Cunosc tigani care sunt mai oameni de 1000 de ori decat unii romani, dar sunt rari acei tigani. Cat despre Trump si ale lui, sa se duca dracu pe unde vede el cu ochii, numai sa nu iasa el presedinte ca ne mancam intre noi.

| Drimmero a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Eu iubesc America, dar nu si pramatiile de acolo. Ai idee cine e Doland Trump? Tampitii de acolo l-au votat, daca ala iese presedintele Americii, ne asteptam la o noua pagina de istorie in detrimentul celui de-al 3-lea razboi mondial. Ala deja a scos spaniola din scoli, sau vrea s-o scoata, sau sa scoata mexicanii din America. Mexicanii in America sunt precum tiganii din Romania sau precum muncitorii pe santier.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Intrebarea e o gluma. Depinde din ce punc de vedere intrebi si pe cine. Ai primit raspunsuri de pareri formate prin influenta de la tati / frati care asculta Puff Dady, de la altii care au auzit ei ceva de conspiratii dar nu sunt siguri ce. Daca vrei o parere de la cineva care cunoaste istoria, politica interna / externa, economia, situatia militara, nu poate decat sa-ti dea niste surse punctual pe domenii sa studiezi si sa-ti faci impresii personale nu sa fii influentat. Daca esti superficial si judeci lumea si viata prin ochii altora confirmi se a zis Russel - Multi oameni prefera sa moara decat sa gandeasca si multi chiar fac asta.- Deci ai alura sclavului ideal.

| MistretulPufos a răspuns:

Nu as vrea sa generalizez...