| Robert2526 a întrebat:

Salutare, nu stiu daca am ales bine categoria, dar intreb aici.
Mi-a placut intotdeauna TPU, sa intru si sa incerc sa ajut oamenii dar in ultimul timp mi-am pierdut din entuziasm.
Mai sunt doar cateva intrebari serioase, mare parte sunt puse la misto de oameni dubiosi. Raspunsurile nu mai zic, ori sunt total anapoda bazate pe convigeri ciudate ori ultrareligioase ori raspunsuri generate automat de chatgpt, ori raspunsuri pur si simplu la misto.

Intrebarile mele?

1.De ce nu incearca TPU sa schimbe cumva acest lucru?
2.Este sfarsitul TPU? candva chiar putea sa asigure o informare relativ corecta si era de ajutor.
3.De ce TPU nu baneaza definitiv userii care sunt aici doar ca sa isi bata joc?

Multumesc

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

1 dacă ar elimina intrebările cu excepția a "cateva intrebari serioase" - n-ar rămâne mai nimic și nu dă bine la capitolul total useri (cca 1.508.465 azi)

2 la capitolul "informare" am mai putea dezbate... Hai să-i spunem "păreri"

| VoidEternal a răspuns (pentru sierra1):

1.508.465, din care activi cati? Sa zicem ca sunt in jur de 100-200 care raspund si se logheza oarecum frecvent, si inca pe atatia care pun intrebari. Nu e chiar un site activ.

| sierra1 a răspuns (pentru VoidEternal):

Vaaaai, superi sponsorii cu asta (deși ai dreptate...)

| Freya1 a răspuns:

Nici eu nu prea mai găsesc întrebări serioase sau măcar la care sa fac o conversație.

Admini de aici nu stau sa urmărească fiecare întrebare în parte.Asa ca e la fel ca și cu votul. Daca noi raportam mai mulți un user ce e aici aiurea, exista posibilitatea ca admini sa vadă și sa ia masuri.
Pe urma mai e o chestie.Sunt foarte multe conturi vechi și nefolosite de zeci de ani, și cel mai probabil mana asta de oameni cu întrebări aiurea a mai rămas. Daca ii șterge sau blochează e gol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Pe TPU e nevoie de diversitate, dacă întrebările s-ar rezuma doar la cele filozofice, nu ar mai exista diversitate.
Știu că unele întrebări sunt puse la caterinca, dar altele nu. Altele pot părea că sunt aiurea, dar nu sunt. Oamenii aceia care le pun poate chiar caută un sfaturi, răspunsuri adecvate.

2. In nici un caz! TPU mai are mult de "trăit". Și acum este un forum care oferă informații corecte și folositoare prin răspunsurile date de userii care chiar sunt dispuși să ajute și oferă sfaturi utile.

3. Asta nu știu. Întreabă administratorul site-ului. E cel mai în măsura să-ți răspundă.