| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, o întrebare pe cei din domeniul ( dar nu numai), Cat de greu este sa fii tractorist? Toată viața mea mi-am dorit și îmi doresc să lucrez pe tractor/combina, am înclinație, știu lucruri despre cum se conduc tractoare și mult mai multe. Așa că aș vrea niste avantaje și dezavantaje dacă se poate. O zi/seara frumoasa.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cea mai simplă treabă. Nu tu școală, nu tu carte, nu tu nimic. Hai noroc dar pune-te la punct cu gps-urile

| User0987654321 a răspuns (pentru sierra1):

Treabă cu "nu tu școală, nu tu carte" nu mai este valabilă, tu nu ai văzut ce reguli sunt acum de a conduce un tractor de gabarit mai mare? Că oricum nu o să lucrez pe Utb. Nu mai este așa cum era o data.

| sierra1 a răspuns (pentru User0987654321):

Andrey (cu igrec) spuneam: ~pune-te la punct cu gps-urile~

altceva, nu!

| User0987654321 a răspuns (pentru sierra1):

Am înțeles, dar multa lume crede că dacă ești tractorist ești ca " aa tractorist, nu știe carte, e prost " etc. Da, cred că GPS-ul este cel mai dificil în meserie, atunci la inceput, până te prinzi. Îți mulțumesc pentru răspuns, o zi buna!