| XxT3rIbL3xX a întrebat:

Salutare, sincer sa fiu cu voi când eram mic nu am avut grija de dantura mea. Copil prostul ce eram iar în zilele de azi îmi e rușine sa merg și la dentist, cu toate astea ma confrunt cu maselel.e
Aproape tot timpul mi se fac punguțe pe lângă măsea iar eu ca un dobitoc ce sunt le tot sparg. Cică poți sa mori cumva de la masele rolling on the floor da știu ca trebuie sa merg la dentist dar întrebarea mea este dacă e pe bune chestia cu muritul de la masea

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu mai umbla la alea, sunt abscese probabil, te infectezi mai rau, nu mori de la asa ceva, dar nu e nici ok sa stai cu infectia acolo. Du-te la dentist ca doar acolo iti vei putea rezolva problemele, la ce avansata e tehnologia, nu simti absolut nimic la dentist.

| ShaOfHatred a răspuns:

Ideea d că nu de la punguțele alea mori, ci de la ce infecții se pot produce în urma lor.
Man, am 7 masele puse, stai liniștit că știu cum e. Du-te la dentist fără rușine că nu e mare lucru.

| Ștefaniq a răspuns:

Da, este pe bune.