| anonim_4396 a întrebat:

Salutare! Stie cineva daca la Evidenta Persoanelor se poate intra liber sau doar cu certificat verde? Am pierdut buletinul si nu am terminat nici schema de vaccinare completa. Deci nu pot primi nici certificatul si din cate am inteles nu pot intra nici in institutie. Multumesc!

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vei fi testată la intrarea in institutie. Cei care detin certificatul verde vor intra fara sa fie testati.

| 19flo79 a răspuns:

In majoritatea institutiilor au pus afara un cort, un birou sau un om de legatura ca sa poata rezolva aceste probleme.
Eu zic sa mergi pana acolo ca trebuie sa poti rezolva cumva...