| Gattarion99 a întrebat:

Am si eu o intrebare, as zice eu, un pic mai delicata.
Mie imi place de o fata de la mine din clasa si cand ne intalnim la scoala sau in timpul liber vorbim, dar pe Facebook chiar nu stiu ce sa vorbesc cu ea, pur si simplu o intreb ce face si imi raspunde in sila si chiar nu stiu ce sa-i zic ca sa continuam conversatia. Si aici vine intrebarea mea : ce as putea sa vorbesc cu o fata pe un site de socializare, ce replici sa ofer, ce intrebari ca sa-i starnesc interesul si sa-mi dea si ea mesaje?
Multumesc.

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Vorbitul vine de la sine, natural, nu pe replici. De aia și îți răspunde cu silă.

| Gattarion99 explică (pentru T0T):

O sa ma stradui, iau aminte la sfatul tau. Multumesc!

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Vorbeste-i despre ce ai vazut tu pe net sau la ce te-ai uitat tu la televizor.

| munteanuionvictor a răspuns:

Să abordezi aceleași subiecte ca atunci când vorbești față în față.