| Prumarius a întrebat:

Salutare TPU cineva care a avut probleme cu contul de Facebook, fiind blocat fara motiv?

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Fără un motiv nu ți-a fost blocat. Dacă ți s-au cerut acte doveditoare, copie după CI, din care să reiasă că acel cont îți aparține, atunci le trimiți copie și aștepți 24h.
Se fac verificări doar conturilor raportate, de una sau mai multe persoane. Sunt și situații când conturile sunt închise definitiv fiindcă se încalcă termenii și condițiile FB (vârsta -18 ani, postări repetate ale unor imagini indecente, dacă ai fost sancționat în mod repetat pe Facebook etc)
Dacă tu le-ai trimis copie, fără ca ei să îți fi cerut acest lucru, doar ai pierdut timpul...

| Shophia18 a răspuns (pentru floresdemayo):

Asteapta un raspuns
Asta am patit eu cand am vrut sa schimb numele si am trimis la Facebook si dupa o zi si o noapte am primit raspuns....au dat drumu la cont.
Daca iti cere actele ai facut ceva ce a incalcat regulile si il inchide si sa dovedesti ca e contul tau trebuie sa faci o poza la buletin sau un act si sa astepti

| floresdemayo a răspuns (pentru Shophia18):

Mă bucur pentru tine! Măcar ai primit un răspuns. Poate va primi și el, cât mai curând. Mie nu mi s-a-ntâmplat niciodată. Dar, dacă ții la un cont, e bine ca întotdeauna să îți dai datele corect și să respecți regulamentul.

| Shophia18 a răspuns:

Cineva a raportat profilul tau la Facebook!
A trimis ca e profil Fake si a fost sters!
Funda

| Prumarius explică (pentru Shophia18):

Da cu un simplu raport nu se poate sterge! le-am trimis si identitatea pentru verificare, nu am primit raspuns de ce a fost blocat contul?

| Shophia18 a răspuns:

Da o sa primeasca raspuns dar sa faca poza la buletin sau pasaport ce are. Si sa trimita. Sa aibe rabdare.
Astept Funda

| Prumarius explică (pentru Shophia18):

Le- am trimis poza buletin,permis, si certificat de nastere, nu am fost blocat niciodata pana acum, contul il al de la lansarea facebookului.e ceva anormal sa fi blocat fara un avertisment, ori posibil sunt virusi cum am citit pe net. oricum astept raspuns o perioada.

| Shophia18 a răspuns (pentru Prumarius):

Nu exista virus! Am patit la fel cum spui tu si am Facebook iar!
Ai incarcar regulile ai facut ceva si nu ai stiut si astia au blocat! Nu te avertizeaza nimeni! Cand vrei sa intri numai poti iti apare ca e blocat. Si iti cere un act sa vada ca esti tu!
Si eu am avut! Asteapta pana maine sa vezi.