| dutzaaaa a întrebat:

In urma cu 2 luni am facut proasta alegere de a ma vopsi negru albastrui. Mie nu imi place cum imi sta deoarece am tenul nici deschis dar nici inchis si am ochii albastri deschis. Doresc sa ma vopsesc o culoare mai deschisa, dar nu vreau blonda. Trebe sa mentionez ca parul meu nu ar rezista la o decolorare sau decapaj deoarece e fragil. Ce culoare mi-ati recomanda care sa iasa cat de cat bine. Acum nu m-am vopsit de mai bine de 2 luni si ii decolorat de la soare. Am o culoare spalacita. Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Paiu nu o sa prinda nicio vopsea peste negrul ala, trebuie sa te decolorezi cu pudra si oxidant(de preferat de 9%), apoi iti va iesi un roscat-portocaliu cu suvite blonde si te poti face satena, ciocolatie sau chiar un blond mai inchis.Alta solutie nu prea ai...

| dutzaaaa explică (pentru Bondarel99):

Eu ma gandeam sa ma fac cu o culoare gen saten deschis ca sa ajung la unul inchis pentru ca nu o sa ma decolorez nu are rost imi distrug parul de tot.

| Bondarel99 a răspuns (pentru dutzaaaa):

Incearca,dar nu cred ca o sa prinda vopseaua...

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Pentru decolorarea parului incerca COLOR OFF- este un produs profesional rusesc ce decoloreaza parul fara sa il arda, il poti comanda la nr 0754921669:
https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Eu mi-am decolorat parul cu o solutie ruseasca COLOR OFF, este foarte buna, dar nu decoloreaza parul natural, numai cel vopsit, dar nu arde absolut deloc parul, aici gasiti mai multe informatii: https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional
sau la nr de telefon : 0754921669