| EcceHomo a întrebat:

Salutare tuturor!

Să zicem că aş fi atrasă sexual doar de persoanele inteligente,de fapt,de inteligența lor,indiferent de sex.
În acest caz,dacă aş fi atrasă de o femeie, aş fi considerată bisexuală sau sapiosexuală?

Răspuns Câştigător
| PersonajFictiv a răspuns:

Nici nu stiam de "sapiosexuala",dar am gasit asta pe un site : " După mine, chestia asta cu sapiosexualitatea e doar un eufemism în locul unor replici de genul: „Nu vreau un tâmpit în patul meu și pe muzica mea!". E ca și cum ai privi Instinct Primar și în loc să salivezi ca mascul în fața lui Sharon Stone crăcănată, să nu-ți pese de ce bunăciune îți arată fofoloanca și doar să-i vâri sub nas un test de IQ. Dacă îl ia, te îndrăgostești, dacă nu, să se ducă la bibliotecă! Și reversul e la fel de valabil. " laughing

Probabil esti amandoua, bisexuala - iti plac si femeile si barbatii, dar nu orice femeie sau barbat, apoi intra in schema sapiosexualitatea, o busola dupa care alegi.

| EcceHomo explică (pentru PersonajFictiv):

Ştii că am râs la "dacă îl ia, te îndrăgosteşti, dacă nu, să se ducă la bibliotecă!".

| PersonajFictiv a răspuns (pentru EcceHomo):

:)) si eu tot la aia.
http://www.vice.com/......-vor-s-fut

| EcceHomo explică (pentru PersonajFictiv):

Labă la orgoliu? Cred că trebuie să mut întrebarea la altă categorie.laughing

| PersonajFictiv a răspuns (pentru EcceHomo):

laughingPoate nu se supara TPU pe noi.

| cristi202 a răspuns (pentru EcceHomo):

Eu am ris bine la tot ce a scris. happy

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta ar insemna ca specia umana a evoluat si a iesit din cursa evolutiei, ceea ce mi se pare a fi putin probabil, dar cum exista variatie poate esti unicata, nu vad cum creierul tau poate declansa atractia fizica cand e vorba de inteligenta, nu vad cum, te astept in loborator

| EcceHomo explică (pentru RAY):

E portița ta, evadează, Ray!

| RAY a răspuns (pentru EcceHomo):

Doar cu o olteanca fierbinte

| EcceHomo explică (pentru RAY):

Nu mă lăsa să te stric, fugi!

| sierra1 a răspuns:

Oamenii moderni sunt subspecii ale "Homo sapiens sapiens" deci mai degrabă intelecto-sexuală

| Drimmero a răspuns:

Raspunsul e afirmativ la ceea ce ai intrebat, desi nu m-am gandit niciodata la asa ceva.

Spune-mi un pronostic pentru meciul de miercuri,, ii batem pe scumsi, draga? Ar fi saptamana ideala...

| EcceHomo explică (pentru Drimmero):

Pregăteşte-te să plângi.happy

| Drimmero a răspuns (pentru EcceHomo):

Fiti seriosi...scumsii aia joaca cu echipa a 2-a, Arsenal daca nu-si bate joc de ocazii si joaca cum a facut-o duminica, o sa se lase cu lacrimi din partea haterestenilor!

| LoveSleep a răspuns:

Atrasă de persoanele inteligente...
Deci atrasă doar de bărbați, nu știu unde e dilema.

| EcceHomo explică (pentru LoveSleep):

Nu te mai măguli, unii aveți doar capul mai mare.happy

| Hammurabi a răspuns:

Adică, dacă nevasta te f*** la creier mai mult decât în pat, înseamnă că e sapiosexuală?

| EcceHomo explică (pentru Hammurabi):

Da,şi e foarte îndrăgostită de tine.happy

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

De ce nu ambele? Mie nu-mi pasa de etichetele asta.

| GoldenZenith a răspuns:

Sapiobisexuala. Sisteer!

| Mogiojojo a răspuns:

Amandoua.