| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Salutare.
Vara asta mă gândeam să învăț o limbă străină, dar nu știu care, deoarece majoritatea prietenilor mei mă „încurcă" să zicem. Unii spun să învăț maghiara, alții portugheza și/sau altele.
Voi ce limbă mi-ați recomanda?

34 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru Violleta2022):

În general, am „cunoscut" oameni online.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Si stii tu portugheza, de ai vorbit cu ei si ti-au spus ca semeni cu una de-a lor?
Fa-ma sa inteleg de unde si pana unde afirmatia asta?

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru Violleta2022):

Doar înțeleg portugheza!
Într-o dimineață, citeam ce și-au scris unii în nu știu ce grup și așa am înțeles.
Apoi nu știu...

| Violleta2022 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Daca nu stii portugheza si nici nu o vorbesti, nu mai face comentarii care te pun intr-o lumina proasta.
Esti fetita mare, sper ca intelegi cum este chestia cu inventatul unei imagini false, despre tine, nu?
Maramuresenii sunt oameni faini si cinstiti, asa ca, stai acolo, nu strica renumele consatenilor.