| Drimmero a întrebat:

Salutari! De unde apare atata tristete in lumea asta, ca eu unul nu-mi pot da seama. Lumea chiar nu se mai poate bucura de nimic si se intristeaza aproape din orice? Ce s-a intamplat cu bucuria si sentimentul trait cu adevarat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul se întâmplă prea repede și nu mai ține nimeni pasul, lucru care nu place tuturor, așa că e o stare de neliniște majoritatea timpului și nu mai are loc și bucuria.

42 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar tu esti fericit?

| Drimmero explică (pentru RAY):

Depinde de multi factori si la mine, dar sa zicem ca nu imi omor sanatatea pentru lucruri marunte.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Cu toti ne multumim cu sperante sa stii asta

| T0T a răspuns:

Nu știu ce s-a întâmplat tunare, doar că uneori tristețea mare poate masca și lucrurile mici care ne pot bucura. Este de datoria noastră ca în orice condiție să încercăm să le observăm.

| Drimmero explică (pentru T0T):

Diavolisorule,, la cate zile fripte mi-au facut mie alde Henry si compania in trecut, la ce sa ma astept la tinerii din generatia actuala?
Eu unul cunosc afectare de moment, apoi sterg cu buretele si o iau de la 0, asta este mentalitatea nemteasca!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

O iei de la 0, cum spunea filosoful fotbalului românesc.

"Diferența o face omul care e motivat. În fiecare ce am făcut ieri nu mai e valabil astăzi, o iau de la 0, demonstrez că iar îs cel mai bun. Nu trăiesc din amintiri."

Ia să vedem știi cine a zis?

| Drimmero explică (pentru T0T):

Nu mai sunt eu la curent cu fotbalul romanesc,, da' parca Cristi Tanase a zis-o, nu sunt sigur/

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Https://www.youtube.com/watch?v=pTOCBKEUp6k

Te-ai uitat și tu mă la Dodell...Lasă că îi recunoști vocea.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

A zis-o în clip dar nu era Dodel, era:

http://static.starjunior.ro/uploads/2013/08/gheorghe_hagi.jpg

| Drimmero explică (pentru T0T):

Stiam eu ceva,, maretul Hagi a zis-o!
Esti nebun, eu am devenit un sustinator brusc de-al lui Trump,, ai auzit ce-a zis despre Arsenal si despre Wenger? Nu ma asteptam in veci sa se schimbe macazul in asemenea hal, din perspectiva mea...
L-a facut pe W0nger clovn si a zis ca Arsenal e echipa lui de suflet si ar vrea sa investeasca aici! Am da lovitura in fotbal daca vine Trumpinho/

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Mi-ai mai spus de Trump laughing

| Drimmero explică (pentru T0T):

Https://www.youtube.com/watch?v=6n-g9j82Hy0 Ultimul rezultat notabil la care am asistat si astept altele!

| OldSoul a răspuns:

Nu stiu, cel mai probabil de la neimplinirea dorintelor.
Cum sa te bucuri cand ai atati rivali in mediul virtual? Mergi vara la Mamaia, stai si faci 69 de poze sa ai una buna de pus pe Facebook, intrii sa o postezi si vezi ca X e in Caraibe, cum sa te mai bucuri, cand X e in Caraibe si tu esti in Mamaia? Acum sa nu dramatizam, nu sunt toti asa de invidiosi, iar unii pot sa se bucure si din nimicuri, dar nu toti.

| Mayhem666 a răspuns:

Oamenii sunt tristi probabil din cauza grijilor si problemelor din viata lor, eu cel putin de aia sunt trist uneori.

| Drimmero explică (pentru Mayhem666):

Ar cam trebui sa iesi din tiparul si din rutina asta pentru a da atentie si lucrurilor care te fac intr-adevar sa dai o crampeie de zambete.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Mda... nu stiu ce sa spun, dupa 20 decembrie o sa avem verdictul final, daca pot sa fiu fericit intr-adevar sau daca o sa fiu trist in continuare.

| Drimmero explică (pentru Mayhem666):

Pe 25 decembrie vine 'mosul', atunci sa vezi bucurie pe chipul tau/

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

O sa fiu si pe 20 decembrie fericit, daca totul o sa mearga asa cum vreau euwinking

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Da, si ce spuneai? Esti de-o seama cu denisaa? laughing ea e nascuta după 2000.

| justanotheruser99 a răspuns:

Deci, când am văzut întrebarea, puteam sa jur ca ar fi pus-o chifteluță, dar am rămas surprinsa când am observat ca vine din partea ta.
Dar ca sa îți răspund la o parte din întrebări, in general neajunsurile (de toate felurile) provoacă tristețe.
Eu nu ma întristez din orice big grin cat despre sentimentele acelea frumoase de care vorbești tu, sunt pe cale de dispariție.

| Drimmero explică (pentru justanotheruser99):

Cand esti plictisit si chiar nu ai ce face,, mai bagi si astfel de intrebari, e un sondaj de opinie, nu e nimic altceva, eu unul sunt vesel din fire si nu ma las afectat prea usor de viata.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Ținând cont ca tu ști cați ani am eu, ar fi drăguț din partea ta sa imi spui si tu, dar nu prea sunt șanse sa se întâmple asta, așa ca voi presupune eu...
Hmm... Te-aș incadra mai degrabă intr-un interval: 22-30.
Nu trebuie sa imi spui vârsta ta, doar un da/ nu. Este cuprinsa intre aceste praguri?

| Drimmero explică (pentru justanotheruser99):

Fix in tiparul ala ma incadrez, ai dat cu banul,, nu gluma. Nu stiu cati ani ai, parca ziceai ca nu ai atat cat indica profilul.

| Clorox a răspuns:

Eu am depresie, toti ma intreaba de ce sunt trist, dar ei habar n-au ca eu sunt imun la tristete, sincer, nu mai simt nimic, asa s-a manifestat depresia la mine, nu sunt suparat cred ca doar uit sa mai zambesc din cand in cand, am o privire neutra, sunt persoana aia care nu rade daca s-a impiedicat cineva in clasa sau daca toti rad trebuie sa rad si eu!
Eu cred ca lumea nu-i chiar asa de trista, doar au uitat sa zambeasca si sa admire lucrurile frumoase!
Am observat ca majoritatea se supara cand ploua si urasc ploaia, eu nu, mie imi place sa vad ploaia, chiar daca par trist, sunt bucuros cand ploua!
Lumea trebuie sa admire lucrurile marunte, in fuga asta dupa bani, mai trebuie sa faceti si pauze ca sa vedeti ca lumea e chiar frumoasa...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii cum e "Inteleptul e fericit si in iad, prostul e trist si in rai".
Tine de perceptia fiecaruia, alegerile facute, etc.

| mbncf a răspuns:

Sentimentul acela apare în urma alegerilor noastre, atunci când acestea sunt greșite. Și de cele mai multe ori, oamenii se rănesc între ei.

| Drimmero explică (pentru mbncf):

De asta e bine sa stim ce ne asteapta de la bun inceput, sa stim si noi de ce trebuie sa ne ferim...

| mbncf a răspuns (pentru Drimmero):

Sau de cine...