| ShaOfHatred a întrebat:

Saluuuut.
Voi ati avut vreodata o conversatie cu o persoana emo sau gotica? Daca da, cum vi s-a parut? Daca nu, ati vrea sa aveti? De ce?

Răspuns Câştigător
| writtennnns72 a răspuns:

Nu am avut tangenţe cu acest fel de oameni, dar consider că nu sunt aşa de diferiţi încât să te gândeşti cum este o conversaţie cu ei. În opinia mea ei sunt mai deschişi la minte, de ce spun asta? Pentru că ei iau lucrurile mai în serios decât noi, îi numim emo sau gotici deoarece ei sunt mai reci şi mai diferiţi decât noi, şi la comportament şi la fizic. Apreciez la ei faptul că nu le pasă de părerea celor din jur şi fac fix ce vor, nu ca noi, care dacă suntem jigniţi sau ni se spune că ne stă urât cu o bluză suntem în stare să îi dăm foc. Conversaţiile sunt interesante cu diferiţi oameni, nu neapărat după felul lor gen emo, manelişti şi aşa mai departe.

| ShaOfHatred explică (pentru writtennnns72):

Chestia ii ca lor chiar le pasa de ce zic altii(la emo) si de-asta au dorinte sinucigase,pentru ca nu sunt acceptati. Goticii is aia la care nu le pasa. Goticii urasc lumea, emo se urasc pe ei, si asta ii mai naspa.
Mie nu imi pasa de parerea altora, am patit destule, m-am plictisit sa-mi mai pese.

39 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mda. Cred ca am avut. Si mi-ar place sa am.

| ShaOfHatred explică (pentru DoarBogdan):

Daca ai avut, cum o fost?

| DoarBogdan a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Pai nu stiu daca era emo. Dar era asa... totul parea plictisitor. Dar era oke.

| evelinna01 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Cred ca emo laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru evelinna01):

De ce crezi asta? laughing

| evelinna01 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Goterii nu-s asa..de regula. Ma numar printre ei si nu-s genul de oameni care privesc totul ca fiind plictisitor, tragic, etc, intelegi tu. Acum depinde si cum arata sau era imbracat.

| DoarBogdan a răspuns (pentru evelinna01):

Pai am zis. Ca nu stiu sigur ce era. Poate si eu sunt dar nu stiu. De fapt nici nu stiu ce sunt. Om normal nu cred happy

| evelinna01 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Adica si eu sunt ticnita, a?laughing)

| DoarBogdan a răspuns (pentru evelinna01):

Nu eu am zis asta laughing

| evelinna01 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Bine, te iert laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru evelinna01):

Oh ce bine. Cat de tare m-am speriat. Acum pot sa dorm linistit laughing

| evelinna01 a răspuns (pentru DoarBogdan):

De la ora asta? A tu esti liliac, dormi ziua si noaptea umblii, am inteleslaughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru evelinna01):

Pai da. Ca in noaptea asta cred ca iar ma iau astia dupa ei sa mergem pe nu stiu unde la distractie laughing dar trebuie sa rezist. Si mai bine zis... bufnita happy

| Doub a răspuns:

Da, a fost amuzant, m-am distrat.

| J0B0MAT a răspuns:

Saluuut.
Da.Nu mi s-a părut ceva ieşit din comun.

| R0R0 a răspuns:

Nu am avut.
Mi-ar placea sa vad cum gandeste.

| Idkidk a răspuns:

Da, a vurt să-mi rupă coloana, o conversaţie tare ''fermecătoare''.

| ShaOfHatred explică (pentru Idkidk):

Cum de?

| Idkidk a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Poveste lungă.

| ShaOfHatred explică (pentru Idkidk):

Naspa.

| Idkidk a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Dacă vrei ţi-o spun pe privat.

| ShaOfHatred explică (pentru Idkidk):

Daca si tu vrei.

| Idkidk a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Cum să nu? Eu sunt Florin Piersic la vorbit.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Ce discutie poti purta cu o persoana trista sau depresiva ce are pareri eronate despre viata?

| evelinna01 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Te contrazic Sergiu, goterii nu sunt totuna cu emoizii. Eu am fost goterita si inca ascult muzica aceasta si nu-s depresiva, nu ma imbrac ca atare, nu-mi tai venele, nu ma gandesc la moarte. Sunt si arat ca un om normal happy Nu toti sunt la fel.

| NH4OH a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Vezi că deja confunzi goticul cu cei emo.
Ei n-au treabă cu tristețea, depresivitatea, e doar un stil de viață, într-un fel sau altul.

| NH4OH a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Deci, cine vrea să vorbească cu mine?

| ShaOfHatred explică (pentru NH4OH):

Saluuuut big grin

| NH4OH a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Bună

| anonim_4396 a răspuns (pentru evelinna01):

Ai fost goterita, Evelina? Ce presupune asta? Ce s-a intamplat, de vorbesti la trecut?

| evelinna01 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu s-a intamplat nimic si inca sunt, inca ascult muzica respectiva, doar ca nu ma mai imbrac ca atare, ca de, am o varsta, plus ca atrageam prea multe priviri. Iar cei ce nu inteleg sau au gusturi diferite, mereu vor critica si ii vor considera niste ciudati pe cei ce difera de ei, fizic vorbind.

| ShaOfHatred explică (pentru evelinna01):

Asta e si ideea, sa fi diferit.

| evelinna01 a răspuns (pentru ShaOfHatred):

thinking

| ShaOfHatred explică (pentru evelinna01):

?

| evelinna01 a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Am gresit emoticonul.

| UnBroken2016 a răspuns:

In metro am ascultat o discutie a unor emo acum ani de zile. Am schimbat locul ca deja ma durea capul. Aia chiar ca sunt drama queen. Cel putin aia 2, habar nu am restul.

Răspuns utilizator avertizat
| ThePrettyReckless a răspuns:

Momentan nu...
Apropo, nu confunda o persoana emo cu una gotica...
Si eu sunt ceva de genu`, dar nu ma gandesc la moarte sau chestii de acest fel...
Nu e nimic iesit din comun la unii... Sunt si ei oameni, toti avem drepturi egale happy