| AnonimaFaraSens a întrebat:

Ati patit vreodata sa nu inceapa iubitul o conversatie?
Iubitul meu nu incepe niciodata o conversatie.
Aveti pareri de ce?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

In 70% din cazuri se intampla asta! De ce? baietii sunt mai tacuti, unii mai timizi... happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Din buca stanga sau cea dreapta ai scos procentul ala?

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei sa zici ca femeile nu sunt mai vorbarete? Pe ce lume traiesti? big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Unde dai si unde crapa. Eram curios de unde ai scos acel procentaj exact. Atata tot. Nu ai spus " mai multi, majoritatea, mare parte, " etc etc, ci ai dat un procent. Eram curios de unde l-ai scos.

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha, inteleg... tu de fapt cauta-i un mod de cearta. Cand te plictisesti asta faci? cat de mult urasc oamenii ca tine...

| AnonimaFaraSens explică (pentru lpavel):

Acum l am intrebat...
A zis ca deschide dar mai rar.
A zis ca de maine o sa inceapa el conversatia)

| lpavel a răspuns (pentru AnonimaFaraSens):

Pai era normal daca-i zici pentru ca are si el mandria lui ca oricare alt baiat/barbat happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Nici mie nu imi plac aia care scot cifre asa din fund dar cand colo nu au iesit in viata lor din casa. Alta data cand ti se pune o intrebare raspunde cum ai ajuns la concluzia aia, nu incerca sa faci pe desteptul cu "n"%. Nu cred ca ai vorbit tu cu toti baietii/barbatii de pe planeta ca sa stii ca aproape 3/4 din ei sunt praf. Zic si eu.

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cu voi fetele e complicat daca vorbesti tu la inceput te baga in zona prieteniei si devi catelusul ei, daca esti indiferent ai sanse sa devi iubitul ei, baiatul asta e in categoria barbati care nu sunt catelusi, milogi

| OldSoul a răspuns:

Eu, si barbatii in general nu intelegem aceasta "regula" conform careia noi trebuie sa incepem mereu o conversatie.

Acum serios? De ce trebuie sa facem noi mereu asta?

Bine, o facem odata, de doua ori, de trei ori sau mai mult, dar totusi cu o limita, nu o sa facem mereu noi primul pas la nesfarsit.

Daca voi nu va implicati, daca voi nu initiati aproape niciodata o conversatie, cel mai adesea noi o sa interpretam ca voi nu vreti sa vorbiti cu noi, si uite asa, noi ne vedem de treaba, si voi o sa suferiti ca de ce nu a trimis el mesaj, o sa puneti intrebari de acest gen, cand de fapt problema e la voi ca sunteti prea "orgolioase" sa va mai aratati implicarea, sau prea naive sa credeti ca mereu barbatii trebuie sa faca primul pas.

Acum, ca iubitul tau nu incepe niciodata o conversatie, fie asteapta sa vada implicare din partea ta, fie nu ii pasa de tine, sau nu doreste sa vorbeasca atat de des cu tine pe cat ai vrea tu.

| AnonimaFaraSens explică (pentru OldSoul):

El nu deschide vreo conversatie niciodata.
Nici macar odata.
Nu ca nu ii pasa de mine...
Dar nu stiu...
Trebuie mereu sa deschid conversatia...
Am incercat sa vorbesc cu el si a zis ca nu stie cand am sau nu chef de vb...
Ba stie.imi stie orele )
nu stiu. E lenes

| Sn4k3 a răspuns:

Poate nici tu nu esti prea sociabila sau n-are lucruri de discutat cu tine.

| mentholinks a răspuns:

Nu e atat de interesat de ce ai tu in cap. Este implinit cu partea de jos.

| AnonimaFaraSens explică (pentru mentholinks):

Nu.
Nu e asa.
Are 15 ani..mai minte dar chiar il cunosc destul de bine si nu il intereseaza...ce crezi tu.
Bine. orice baiat vrea macar o atingere dar doar atat.
Nu e ca altii!

| mentholinks a răspuns (pentru AnonimaFaraSens):

A, nu stiam ca sunteti copii. La varsta asta e normal sa fie mai indiferent.

| AnonimaFaraSens explică (pentru mentholinks):

Astazi a zis ca el o sa inceapa conversatia))

| Raniaa a răspuns:

De ce băiatul trebuie să înceapă mereu conversația? thinking
Dacă niciodată, niciodată de când sunteți împreună nu a început o conversație cu tine... ești sigură că știe de relația voastră?! Sau este un iubit imaginar care o dată pe lună se transformă în om?!

| Aslam a răspuns:

Poate este mai timid. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Stef45 a răspuns:

Pentru ca nu are subiecte de discutat cu tine.
Se simte inferior tie.
Nu stie ce subiecte ar putea discuta cu tine.
Cel mai bine ar fi sa deschizi acest subiect cu el si sa descoperi motivul.
Comunicarea intr-o relatie e cea mai importanta asa ca incearca sa comunici cu el.