| ShaOfHatred a întrebat:

Saluuuut.
Voi ati avut vreodata o conversatie cu o persoana emo sau gotica? Daca da, cum vi s-a parut? Daca nu, ati vrea sa aveti? De ce?

Răspuns Câştigător
| writtennnns72 a răspuns:

Nu am avut tangenţe cu acest fel de oameni, dar consider că nu sunt aşa de diferiţi încât să te gândeşti cum este o conversaţie cu ei. În opinia mea ei sunt mai deschişi la minte, de ce spun asta? Pentru că ei iau lucrurile mai în serios decât noi, îi numim emo sau gotici deoarece ei sunt mai reci şi mai diferiţi decât noi, şi la comportament şi la fizic. Apreciez la ei faptul că nu le pasă de părerea celor din jur şi fac fix ce vor, nu ca noi, care dacă suntem jigniţi sau ni se spune că ne stă urât cu o bluză suntem în stare să îi dăm foc. Conversaţiile sunt interesante cu diferiţi oameni, nu neapărat după felul lor gen emo, manelişti şi aşa mai departe.

39 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru evelinna01):

Pai da. Ca in noaptea asta cred ca iar ma iau astia dupa ei sa mergem pe nu stiu unde la distractie laughing dar trebuie sa rezist. Si mai bine zis... bufnita happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru evelinna01):

Ai fost goterita, Evelina? Ce presupune asta? Ce s-a intamplat, de vorbesti la trecut?

| evelinna01 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu s-a intamplat nimic si inca sunt, inca ascult muzica respectiva, doar ca nu ma mai imbrac ca atare, ca de, am o varsta, plus ca atrageam prea multe priviri. Iar cei ce nu inteleg sau au gusturi diferite, mereu vor critica si ii vor considera niste ciudati pe cei ce difera de ei, fizic vorbind.

| ShaOfHatred explică (pentru evelinna01):

Asta e si ideea, sa fi diferit.

| ThePrettyReckless a răspuns:

Momentan nu...
Apropo, nu confunda o persoana emo cu una gotica...
Si eu sunt ceva de genu`, dar nu ma gandesc la moarte sau chestii de acest fel...
Nu e nimic iesit din comun la unii... Sunt si ei oameni, toti avem drepturi egale happy

| evelinna01 a răspuns (pentru ShaOfHatred):

thinking

| ShaOfHatred explică (pentru evelinna01):

?

| evelinna01 a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Am gresit emoticonul.

Răspuns utilizator avertizat