| anonim_4396 a întrebat:

Salz am 10 ani si parinti mei vor sa ma dea spre adoptie deoarece cred ca nu mai e loc in casa daca vine fratiorul meu. eu nu sunt de acord asta inseamna ca sunt un copil rau? va rog ajutati-ma! bunici mei nu ma pot tine si nici parinti acum sunt la o prietena care se va muta in spania saptamana viitoare ce se va intampla! cum sa ii conving ca ii iubesc. O sa ma duca la casa de adoptie saptamana viitoare! nu am decat o bunica si o prietena care pleaca sa fug de acasa i-am facut cadouri parintilor mei! dar nu am bani sa cumpar. ajutor! ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Hei, spun asa doar sa te sperie. Nu te panica, vor sa-ti vada doar reactia. daca nu mai era loc in casa, nu-l mai aducea barza pe fratiorul tau. nu, nu esti un copil rau, esti doar un copil inocent si f descurcaret daca ai reusit sa ajungi pe aici sa intrebi. parintii tai te iubesc enorm, nu mai fi speriathappy

12 răspunsuri:
| afrodita17 a răspuns:

Adica cu intrebarea ta ceri bani? ca sa le iei ceva cadouri parintilor tai? oricum.parerea mea este ca ai niste ''sf-uri'' uriase in mintea ta. iar asa ca un sfat, daca ar fi adevarat, sa stii ca mi-ar parea rau de tine, insa, inainte sa te duca de acasa, suna la protv si spune-le despre cazul tau... poate rezolvi ceva.winking

| adyth a răspuns:

Ce fel de oameni sunt parintii tai daca gandesc asa?

| Andreeagen a răspuns:

Mai te sperie doar nu au km sa vb serios daca ai postat asta aici inseamna k ai internet si pc deci...clar nu aveti o situatie financiara extrem de proasta deci cred ca spun asta asa sa te sperie sa nu faci prostitongue Km sa fi un copil rau? esti un copil Bun sunt sigura de asta ia sa o ajuti pe mama prin casa sa vezi k o sa zic si ea acelasi lucruhappyasta va fi cel mai bun cadouhappy

| idanna a răspuns:

Nu esti un copil rau...cine a spus asta parintii tai? spune-le ca tu le vei fi de ajutor si vei avea grija de fratiorul tau sau surioara ta, iar daca nicicum nu vor sa te tina... discuta si tu cu invatatoarea ta la scoala si spune-i, cere-i sfatul si nu fii trist, te va iubi si dori si pe tine CINEVA, nu te descuraja, fii copil cuminte, invata si arata-le tuturor ca nu esti "de aruncat". Bafta si mult noroc cu carul!

| iulyana a răspuns:

Imi pare rau...sa inteleg ca familia ta are o situatie financiara proasta...mai bine zis sunteti saraci si nu au cum sa te intretina si pe tine si pe cel mic. In nici un caz nu fugi de acaasa pentru ca o sa ajungi mai rau decat esti acum. Si in legatura cu parintii tai... nu stiu ce sa zic... sunt niste parinti denaturati daca au conceptiile astea. Stau si ma intreb... daca vor mai avea un alt copil. vor face la fel si cu celalalt? Oricum... tu aici ne'ai descris varianta bruta ...eu nu cred ca este chiar cum spui tu. Eu cred ca parintii tai te iubesc, si fac asta pentru binele tau! I-ai intrebat daca te iubesc si ei au spus nu? eu nu cred asta!
Dane mai multe detalii daca vrei sa te ajutam! sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu te doresc, este foarte trist, trebuie sa speri (in cazul in care vi fi dat spre adoptie) ca e mai bine sa ai niste parinti adoptivi care te iubesc, decat niste parinti naturali ce te urasc.
Oricum daca ce zici tu e adevarat, imi pare rau sa iti spun dar esti "orfan" tu nu ai parinti sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

nuse poate sa te dea la adoptzie e imposibil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Transmite prin Contact numarul de telefon al parintilor tai.Vei fi ajutat.Totusi cred ca te sperii degeaba.Se glumeste cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa speram ca este doar o gluma a parintilor tai. Cel mai probabil te iubesc mult si vor doar sa te faca sa fii mai cuminte si mai intelegator. Daca inevitabilul se intampla incearca sa speri totusi ca cei care te vor adopta te vor iubi mai mult. Poate ca parintii tai nu isi permit sa te intretina si se gandesc ca iti va fi mai bine adoptat. Tu esti un copil bun. Uite, eu cunosc o persoana foarte apropiata mie care a fost adoptata, pentru ca parintii erau tare stramtorati si le era greu. Parintii adoptivi au iubit-o foarte foarte mult si i-a fost bine. Deci, ai grija de tine. Nu fugi de acasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e nimic a fost gluma ma speriasem!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baiatu trebui neaparat sa-ti duci parintii la doctor si nu la oricare! Cred ca au ceva la cutiuta! timite-ne un nr. de tel. al lor!

| noescape a răspuns:

Ce oameni.straight face.as zice eu ceva necivilizat despre ei. dar na.nu e frumos.transmite`le din partea mea ca sunt niste oameni josnicihappy