| cameleonii a întrebat:

Sarea dauneaza organismului? Eu mananc covrigi, sticksuri si seminte cu sare zilnic.Are ceva?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Chiar daca nu crezi semintele au cele mai multe calorii dintre toate alimentele(cu exceptia uleiului si paprika) deci daca mananci prea multe s-ar putea sa te ingrasi.
Cat despre covrigi si sticksuri ele sunt produse de panificatie si daca le mananci in fiecare zi trebuie sa elimini painea din alimentatia ta

3 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Evita excesul de sare, zahar si grasimi.Nu fac bine la sanatate:-

Elianna
| Elianna a răspuns:

In cantitati de peste 2 mg de sare pe zi, sarea dauneaza grav sanatatii.
http://www.sfatulmedicului.ro/......tatea_1493

| randy34 a răspuns:

Depinde cat de mult mananci. Daca mananci un covrig dala mai mare pe zi da iti dauneaza, dar daca manaci intr-o zi putin in cealalata putin si tot asa nu iti dauneaza.