| BRG a întrebat:

Sărut mîna stimate doamne si domnisoare vă place cremșnitul? Sau prăjitura Greta Garbo, sau scharlota, tortul de portocale, ce prăjitură face ți zilele acestea? Spor la treabă multă sănătate și cumpătare la mincare si băutură. Vă pupă Cristi.

Răspuns Câştigător
| stejara2 a răspuns:

Mama mia Cristi, nu imi mai aminti de aceste delicatese preferate ale mele, mai ales cremsnitul.Eu prepar negrese, cornulete, Rafaelo si bineinteles, cremsnit cu foietaj frantuzesc!
T e pupic si eu si te invit macar virtual la o masa de Craciun!

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Adevarul este,dragul meu,ca mor dupa dulciuri si prajituri, sunt o pofticioasa ingrozitoare!
Am citit postarea ta si deja m-am vazut in fata vitrinei la cofetarie, alegand...tot!:))
Cu toate astea,eu,ieri,am facut dulciurile traditionale grecesti de Craciun si mi-au iesit o minunatie!
Uite, astea ar fi, daca ai curiozitatea:
http://www.radicio.com/forum/uploads/monthly_11_2009/post-3-12590791278.jpg
Sunt melomakarona,insiropate si tavalite prin nuca,sunt excelente!
In privinta cumpatarii, bun sfat, dar de doua ori pe an imi "fac de cap" si Craciunul e una din dati!:)
Craciun fericit sa ai!

| NOname a răspuns (pentru greece12):

Eşti tare dulce. Acum ştiu şi de unde ţi se trage.

| greece12 a răspuns (pentru NOname):

...si-am ramas fara cuvinte...

| NOname a răspuns (pentru greece12):

Bine!

| AnneMarri a răspuns:

Mie îmi plac toate prăjiturile. De aceea mi-e foarte greu să aleg pe care să le fac. laughing

| BRG explică:

Urzi 23 nu era vorba de pupături, ci de prăjituri, sau tu numai pupături vrei?

| Urzi23 a răspuns:

Mai Cristi vezi ca domnisoarele si doamnele tin post.Eu zic sa o lasi mai moale cu pupaturile ca sunt interzise in postrolling on the floor