| anonim_4396 a întrebat:

Scenariu ipotetic inspirat de clipurile de genul: https://youtu.be/1O-S7gTugHI
Să zicem că al/a vostru/voastră șef/șefă se deghizează într-un om de serviciu sau începător la locul vostru de muncă. O face ca să testeze comportamentul vostru cu începătorii și persoanele dintr-o poziție inferioară.
Să zicem că lucrează "sub acoperire" vreo două săptămâni iar apoi se dezvăluie, zicând că a vrut să vă testeze comportamentul și omenia.
Care ar fi reacția voastră?
V-ați schimba părerea despre el/ea, ați privi-o cu alți ochi?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Normal ca privesti cu alti ochi, dar fix pe aceste criterii. Eu tratez fiecare om cu respect in functie de atitudinea lui dar daca este un om simplu incerc sa vorbesc astfel incat sa ma inteleaga, daca este un intelectual imi dau seama ca pot comunica altfel cu el si poate am eu ce invata de la el. Dar oemenia si bunul simt se vad indiferent daca esti om simplu sau intelectual acestea nu tin de functie sau statut.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu rezista doua saptamani deghizat, in preajma mea.
Mi-as schimba parerea, in sensul ca as avea indoieli cu privire la sanatatea ei mintala.

| C0STEL22 a răspuns:

Va plac telenovelele.Cine a avut timp sa filmeze cu 2 telecamere din diferite unghiuri toara tarasenia?
Si chiar daca ar fi adevarat pe sef il doare oricum undeva cu ce ochi il priviti.