| anonim_4396 a întrebat:

Vă prezentam zilele trecute un scenariu ipotetic despre un hacker, mai exact:

https://www.tpu.ro/......-parolele/

Să zicem că treaba ar fi reală iar acel hacker chiar ar fi acel coleg al vostru, îmbrăcat în acele haine, ca modelul din poză și ar vrea subtil să se dezvăluie, ca o provocare, să vadă dacă și care sunteți capabili să-l dibuiți.
Totuși, să zicem că hackerul e o persoană și un student cu inteligență peste medie, calculat, și ar știi să-și acopere orice urmă ca să nu fie prins iar în caz că ar fi el tipul îmbrăcat în roșu și voi i-ați spune de conversație, el ar zice că e o simplă coincidență.
Ei bine, de ce ar da hackerul indicii subtile despre el?
Ce-l animă: ego-ul, provocarea, nevoia de adrenalină, plăcerea de a risca, toate combinate?

2 răspunsuri:
| 1997onur a răspuns:

Vrea la închisoare și nu știe cum laughing)

De unde naiba sa știu eu ce are el cap? Cine știe ce vrea el cu adevărată poate este in ciudata care este hacker și riscă ca așa este el cu adevărat

| 19flo79 a răspuns:

E mult prea pueril acest scenariu happy