| anonim_4396 a întrebat:

Scenariu pur ipotetic.

Să zicem că primarului din cartierul/orașul unde locuiți, i s-ar vandaliza cu spray de graffiti gardul.
Pe gard ar fi scrise lozinci batjocoritoare în rimă, dar nu la adresa partidului din care face parte primarul, ci la adresa propriei persoane. big grin
Ei bine, autorul anonim s-ar semna cu "Zorro" sau "Diego de la Vega" și ar marca ușa primarului cu un mare Z.
Primarul ar avea, să zicem, cameră de supraveghere dar "Zorro" ar fi abil și ar sta pe vine atunci când scrie ca să nu fie în raza vizuală a camerei.

Ce părere aveți despre o persoană care se inspiră din personajul preferat când face o chestie ca asta?
La ce proceduri ar apela primarul ca să-l afle pe "Zorro"?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai si plecat, atunci inseamna ca nu te mai interseaza raspunsul nostru...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce părere ai vrea sa avem despre vandalism