| DeathLord93 a întrebat:

Se poate folosi lidocaina pentru anestezie la tatuaje sau daca nu cu ce se face anestezia?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La tatuaje nu se face anestezie.

| AFR81 a răspuns:

Anestezie pentru ce? Pentru cateva ciupituri? Nu, in niciun caz.

| Kira5854 a răspuns:

Tatuajul de obicei se face fara anestezie, durerea e de nivel mic spre mediu, deci pe o scara de la 1 la 10, as spune ca doare undeva la 4... Si de fapt nu e durere, ci mai mult pisca, ustura, e ceva foarte asemanator pensatului sau epilatului cu ceara/epilator, eu cred ca epilatul doare mult mai tare decat tatuajul.
Dar, tauajele ar trebuie sa fie un fel de experienta pe viu: degeaba il faci, daca vrei anestezie.
Daca ai luat in calcul varianta anestezie, inseamna ca nu iti doresti acel tatuaj destul de mult incat sa suporti consecintele lui, dei mai gandeste-te si cauta ceva potrivit pentru tine, pentru care ai fi in stare sa suporti durerea.