| JetBlueJet a întrebat:

Se presupune ca o nava de croaziera se scufunda.
Pe ea sunt adulti si copii.
De obicei primii sunt salvati copii impreuna cu femeile.
Pe nava se afla si un transsexual.
Sa zicem ca a fost barbat si prin schimbare de sex acum este femeie.
Acesta va fi salvat impreuna cu copii si restul femeilor sau va fi salvat impreuna cu ceilalti barbati?

21 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

De acord cu Geanin.

| darrio2007 a răspuns:

Ca o femeie. Daca arata ca o femeie.Că doar nu si-o pune banner pe frunte ca este transsexual.

| Kaℓi a răspuns:

Propun ca ordinea sa fie asta: intai copiii, apoi femeile, urmeaza transsexualul, pe urma barbatii in limita locurilor existente, selectati pe baza unor certificate medicale care sa le ateste starea de sanatate sau a diplomelor de studii.

| LostInPark a răspuns (pentru Kaℓi):

Prea mult egoism. straight face Intai soarecii de la bucatarie, apoi animalele de companie ale pasagerilor, apoi daca mai e loc de vreo duduie bine...crescuta, no.

| NOname a răspuns (pentru LostInPark):

laughing Sau mai bine direct o sinucidere în grup - o variantă ideală pentru planeta.

| Kaℓi a răspuns (pentru LostInPark):

Eu, egoista? nu...
Poate un pic ironica happy
Culmea e ca am luat cateva funde pe raspunsuri ironice, sarcastice, rautacioase, la misto... incep sa ma indoiesc de sarcasmul meu sad

| Sellak a răspuns:

Ar trebuii sa fie salvat odata cu epava, la cateva zile dupa. Zic si eu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu cred ca o sa moara.

| WaterDrop a răspuns:

Impreuna cu femeile desigur.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

In teorie exista barci suficiente pentru toata lumea si trebuie sa te indrepti catre barca alocata cabinei in care stai, gata echipat cu vesta de salvare. In practica s-a vazut ca in final scapa cine poate. In cazul de fata nu este un transsexual (care este o persoana nascuta de sex feminin si care se identifica ca barbat) ci o (femeie) transsexuala. Si evident va fi salvata impreuna cu femeile. Daca ar fi fost un (barbat) transsexual evident ar fi salvat impreuna cu barbatii.

| Deaad a răspuns:

Eu l-as lasa sa moara.

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Bwuahahahahaha! Rautacios acest raspuns!

| Geanin a răspuns:

Ar trebui sa i se respecte identitatea sexuala si sa fie tratat precum o femeie.

Desi eu consider ca atat femeile cat si barbatii ar trebui tratat egal si nu femeile sa fie primele salvate, criterile sa fie dupa varsta, probleme de sanatate etc... Femeile gravide totusi ar trebui sa aiba prioritate...

| ShaOfHatred a răspuns:

O facut cineva un experiment social: S-o dat drept transexual si o incercat sa intre in diferite bai pentru femei. Femeile dezgustate l-au respins iar acesta le-a intrebat de ce? Femeile au raspuns ca el e numai un pervers si nebun, unele chiar au spus ca anunta politia.
Oamenii ii sustin dar se pare ca atunci cand apare o astfel de poveste, parca toata lumea se pune pe ganduri.
Daca in acel echipaj mai e un barbat intreg la cap, l-ar trage din randul femeilor si poate i-ar si trage una.

| alexandrualind a răspuns:

Impreuna cu femeile!

| Copac13 a răspuns:

Pai cum nu e nici barbat nici femeie e la mijloc il trimitem cu copii izi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sprijin transsexualitatea, personal.

Dacă arată ca o femeie şi lumea îl confundă, va fi salvat o dată cu femeile, pentru că nu au timp atunci să îl "controleze" sau să-l întrebe ce e. Dacă se vede cu ochiul liber că e bărbat, ghinion.

| MistretulPufos a răspuns:

Cum a zis Geanin

| veryhonest a răspuns:

Https://dexonline.ro/definitie/transsexual
Se pare ca nu stii definitia.