| Potcovarul a întrebat:

Si totusi...ce se intampla cu noi dupa ce murim? Mergem in rai sau in iad? Ne reincarnam? Murim si nu ne mai trezim sau aveti voi alte variante? Unde credeti voi ca vom merge dupa moarte? Vreau raspusuri stiintifice, religioase dar vreau si ca voi sa fiti creativi si sa dati cu presupusu.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu cat am fost in coma, nu am fost nici unde, asa ca nu cred in after life, pur simplu nu stii ca existi

| AC4S4 a răspuns:

Nu inventez si nu creez eu teorii.
Scrie totul in Biblie.

| Theo94 a răspuns:

Nu te duci nicaieri cel mai probabil, desi sper sa nu fie asa, oameni au inventat ideea vietii de dupa moarte din cauza nestiintei si a frici de moartea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred cã existã rai sau iad dupã moarte.

UNDE VREA FIECARE o sa mearga.

Eu persoanal as vrea sa merg pe o insula cu o bunaciune de femeie cu petic de frunza la ***, si sa ne-o tragem non-stop sub ciripitul pasarelelor.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Hey, Potcovarul
Intrebarea asta este una din cele mai des intalnite, dar ca fiind o intrebare fara un raspuns exact.Biblia ne spune ca nu numai ca exista viata dupa moarte, dar si ca exista o viata vesnica dupa moarte atat de mareata incat "Lucruri, pe care ochiul nu le-a vazut, urechea nu le-a auzit, si la inima omului nu s-au suit, asa sunt lucrurile, pe care le-a pregatit Dumnezeu pentru cei ce-L iubesc".
Dar mai exista si zvonuri cum ca dupa moarte, sufletul se reincarneaza, iar viata continua pe Pamant, doar ca sub alta infatisare.
O alta explicatie ar mai fi cea a oamenilor de stiinta, si aceea ca:cei care au fost aproape de moarte si apoi si-au revenit au relatat experiente mistice neobisuite. Unii au spus ca au mers printr-un tunel si au ajuns intr-un loc luminos unde i-au intalnit pe cei dragi. De asemenea, senzatia pe care au experimentat-o a fost aceea de pace interioara.Aceasta experienta ar putea fi o dovada a vietii de dincolo de moarte. Nu exista, insa, dovezi clare si empirice ale existentei unei lumi de dincolo.
Sper ca te-am lamurit cat de cat happy

Răspuns utilizator avertizat