| razadeluna a întrebat:

Sincer, v-ar fi frica sa va faceti vaccinul asta AH1N1? sau nu?

9 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu nu am voie sa il fac, pentru ca am sub 16 ani, insa si daca as avea voie, nu l-as face pentru ca a trezit multe contradictii.Chiar medicii au fost primii sceptici in privinta acestui vaccin.

| User a răspuns:

Nu neaparat. da' nu stii ce efecte adverse are.

| asdgfhresry a răspuns:

Normal. E periculos. Si mama care acum e asistenta (in devenire) mi-a spus ca s-ar putea ca vaccinul sa contina chiar virusul. Deci. Nici moarta nu l-as face big grin in plus urasc acele.

| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Mie mi-ar fi frica...eu nu il pot face pentru ca am 14 ani dar mama mea lucreaza la siptal (nu este supusa acesor lucruri, ea este la anatomie patologica sh acolo nu sunt decat ea doctorii si colegi de lucru ) si nu l-a facut pentru ca ii este frica de urmarile acestuia. Si unchiul meu este pompier si pe ei ia intrebat daca vor sa il faca si nu l-a facut pentru ca ii este frica. Nu stiu daca ati observat dar numai batranei il facbig grin in afara celor din spitale etc.

| Oktavian a răspuns:

Mie da deoarece are mercur in cantitate mica dar ramine in organism nu se evapora

| Nic a răspuns:

Am fost de curand la medicul de familie iar printre altele am intrebat-o pe doamna doctor daca sa fac sau nu vaccinul.Doamna doctor mi-a spus ca e decizia mea, ca nu poate dansa sa-mi spuna ce sa fac.

La un asemenea raspuns a venit si intrebarea mea,"dumnevoastra l-ati facut"?
Normal ca a fost o mica ezitare la care raspunsul a fost "nu, deoarece sunt alergica" insa asta raspunsul a fost dat de doamna asistenta, doamna doctor preferand sa nu raspunda happy

| smileforme a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... la urma urmei numeni dintre cei vaccinati sau care s-au vaccinat de curand nu sa plans ca ai fi avut reactii adverse. si acum sa fim seriosi daca ar fi existat vreo unul, la cum e mass-media in ziua de azi s-ar fi aflat tot atunci.winking straight face

| mytza020 a răspuns:

Nu mi'ar fi frica, dar nu'i vad rostu.