| anonim_4396 a întrebat:

Sondaj: parerea mea este ca NATO va intra in razboi 100 % cand nu stiu clar razboi mondial. Cati credeti ca va fi asa? Sau mai sunt oameni care cred ca Rusia se retrage la service?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Rusia va fi exterminata în caz de război mondial, toată planeta tine cu NATO, nici korrea de Nord nu prea tine nici china, usa le înconjoară peste tot, americani au bombe nucleare în orice tara de pe pământ, nimeni nu are curaj, China fără eu, usa e praf sa nu urle și aia

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Rusia e prea slaba pentru un razboi mondial, iar alta amenintare nu prea este.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Tocmai ca putin asta vrea ca stie ca nu mai are nimic de pierdut si nu mai gandeste coerent

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca mai are nici putere militara. A enervat toata planeta, NATO abia asteapta un pretext sa-l inlature... Cu tot cu natia lui laughing

| Drimmero a răspuns:

Va fi razboi mondial doar daca rusia ataca un stat NATO, dar cum e prea slaba e prea putin probabil sa se intample, le da NATO dauna totala rusilor, ii desfiinteaza rapid, tot mananca rahat presa de la kremlin ca ei au nu stiu ce arme in dotare, ca ei sunt smecheri, se bat cu pumnii in piept iar ei inca plang dupa nava aia scufundata in mare de la o racheta + ca ei se chinuie sa de 60+ zile sa castige un razboi cu o tara mult mai mica decat ei, nu mai vorbim ca Ucraina le-a provocat pagube mari omenesti si materiale.

| 1997onur a răspuns:

Doamne ferește să fie război mondial nu-ți dai seama ce spui acolo dacă NATO o sa facă război mondial o sa moara milione de oamenii nevinovați și o sa iasă un haos de nedescris din cauza la psihopați ăștia lacomi.

| scp3008 a răspuns:

Pana in momentul actual Nato a declarat clar ca nu va interveni direct in Ucraina, deci nu exista motive realiste ca situatia sa escaladeze.
Daca Nato va interveni direct, este foarte probabil ca Rusia va lansa nucleare cel putin de mai mica intensitate macar impotriva Ucrainei.
In schimb categoric nu va exista un alt razboi mondial cum a fost in secolul trecut., Rusia e foarte slaba - acesta fiind motivul pentru care se bazeaza pe nucleare.

| anonim_4396 explică (pentru scp3008):

Rusia doreste razboi mondial putin nu mai are scapare si nu mai gandeste coerent va fi rzboi

| scp3008 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai sa spunem posibilitatea de Razboi Nuclear, ca Mondial improbabil sa fie, Rusia in sine nu are putere mare conventionala, iar China e neutru.
Ajunge ca Rusia sa lanseze miile de bombe nucleare, chiar daca majoritatea vor fi interceptate alea cateva care isi ating tinta ar devasta regiunea, pe de alta parte Rusia ar fi la fel bombardata masiv dar deindata ce Rusia considera ca totul e deja pierdut. inainte sa fie desfintata ar apasa butonul de lansare.
Iar vanturile duc radiatiile in toate colturiile planetei.

| RAY a răspuns (pentru scp3008):

Dar și ei ar dispărea ca nație