| florentinf a întrebat:

Spune stop discriminari! pe acest site au fost postate mai multe intrebari si raspunsuri discriminatori fata de oameni cu etnii diferite daca vrei s-a spui stop discriminari posteaza un link cu o intrebare sau un raspuns discriminator de pe acest site

Răspuns Câştigător
| birdie14 a răspuns:

Da...Tipic.Un alt rasist, şi nu mai spun de majoritatea celor ce au răspuns la aceea întrebare.Mi se par foarte ipocriţi astfel de oameni.Nu pot nega că ţiganii/rromii au şi eu vina lor, dar nu trebuie să judecăm o carte după copertă.Nu toţi sunt la fel.Cunosc o fată,care e de naţionalitate rromă,dar nici nu-ţ vine să crezi cât de bună este,la suflet,personalitate, mă refer, căci la învăţătură...eh.Dar ideea e că nu toţi ţiganii sunt "răi" sau mirositori, până la urmă sunt şi ei oameni, şi nu avem dreptul să-i judecăm.

4 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

Bună.Într-adevăr,discriminare chiar se face, dar sincer eu de când sunt pe site nu am întâlnit nicio astfel de întrebare, dar nu spun că nu spun.
Baftă.

| florentinf explică (pentru birdie14):

Doar eu am vazut astazi vreo 3

| florentinf explică:

Http://www.TPU.ro/......i-sapunul/ uitati unul dintre exemple si tot acest user a mai pus si multe alte intrebari rasiste nu credeti ca-r trebui exclus de pe site?

| florentinf explică (pentru birdie14):

Intr-adevar ai dreptate si eu sunt "tigan" si pana acum n-au avut cum s-a ma judece nimeni pentru ca eu sunt un exemplu pentru toti iar daca ceilalti etnici ar avea un pic de interes n-au mai face ce-au facut ca "tigani" nu-s prosti nici alte caracteristici proaste cum s-au mai spus ei sunt asi in muzica constructii si multe altele ei incep mereu cu dreptul si nu fura cu toti asa cum s-a mai spus, pentru a opri discriminarea trebuie mai intai s-a actioneze cei care ii discrimineaza eu am doar 13 ani ce putere am eu pentru a-i face pe discriminatori s-a intelega ceea ce fac eu incerc dar am nevoie de sute de mii de oameni si romani si "tigani" mai ales am nevoie de hack-eri care s-a intre pe siteuri si sa stearga orice mesaj discriminator

| birdie14 a răspuns (pentru florentinf):

Da...Tipic.Un alt rasist, şi nu mai spun de majoritatea celor ce au răspuns la aceea întrebare.Mi se par foarte ipocriţi astfel de oameni.Nu pot nega că ţiganii/rromii au şi eu vina lor, dar nu trebuie să judecăm o carte după copertă.Nu toţi sunt la fel.Cunosc o fată,care e de naţionalitate rromă,dar nici nu-ţ vine să crezi cât de bună este,la suflet,personalitate, mă refer, căci la învăţătură...eh.Dar ideea e că nu toţi ţiganii sunt "răi" sau mirositori, până la urmă sunt şi ei oameni, şi nu avem dreptul să-i judecăm.