| TheSeventhSin a întrebat:

Spuneti-mi ce produse folositi de la Apple si daca sunteti multimit de ele sau nu, si de ce.
Si daca credeti ca in comparatie cu alte produse de la alte branduri sunt mai bune sau nu, pret calitate si viceversa.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Am folosit mult timp o tableta Samsung destul de scumpă si era bunicică, apoi mi-am luat un IPad AIR. E o diferența de la cer la pământ.
Asta e mult mai buna, e mai stabilă, se mișcă foarte bine, are bateria mai buna, chiar nu am nimic de reproșat. Adică pe partea de tablete clar iPad-ul câștiga detașat.
Aceleași diferențe le-am văzut și in cazul telefon Samsung vs iPhone, cu excepția bateriei, e cam slăbuț iphone-ul la capitolul asta...

| TanteMarianne a răspuns:

Pai am un iPhone 6 de doi ani si e foarte bun inca. l-am scapat de cateva ori chiar si pe ciment, dar nu a patit nimic(dovada ca nu au ecranul chiar atat de prost) si un Ipad 9.7, care e foarte bun.Are netul foarte rapid, memorie buna, sunt rezistente(eu telepfonul mi l-am scapat destul de des pe ciment si a rezistat chiar si cand nu aveam folia de protectie), au un design foarte frumos. Bateria intr-adevar, car incarcatorul peste tot cu mine.Adica imi arata uneori baterie ramasa 30%, scade la 29% si boom ecran negru, e descarcat.Sau rareori am u 1% baterie si ma tine doua ore happy. La tableta nu am problema asta.
E adevarat ca sunt ceva mai scumpe, dar merita. si e foarte usor de umblat pe ele, adica oricat de putina experienta ai cu telefoanele moderne te descurci(bunica mea de exemplu a reusit sa-si faca selfie cu filtru pe snapchat)