| NonZarek a întrebat:

Spuneți-mi va rog, legea permite conducerea unui Motocross pe cărările acelea printre parcelele de câmp?
Ca de 2 sapt tot am problema cu niște oameni ca ii deranjează ca eu merg pe cărarea făcută de tractoare și inventează tot felul de motive pentru a ma amenința ca merge la politie sa ma denunțe (ca le calc lucerna, ca fac gălăgie, etc, motive inventate din cauza altercatiilor din trecut, ca am trecut de doua ori pe lângă casa lor și nu i-a plăcut unei babe), însă nu știu dacă politia ar putea sa ma sancționeze dacă eu nu pun roata pe asfalt sau vreun drum public cu circulație, strict pe câmp, chiar departe și de casele oamenilor și de copii.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți, dacă nu este drum public.