| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti un motiv bun pentru care merita sa traiesti!

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un motiv pentru tine sau motivul din punctul meu de vedere pentru care traiesc eu?

| mgtow a răspuns:

Nu te-ai exprimat bine tu te referi la ceilalti cu traiesti dar iti zic, traiesti pentru ca ai nascut pe pamantul asta si trebuie sa iti mentii existenta in viata pana mori rost mare nu e sa traiesti ci o faci pentru ca e ciclul vietii sa fie trait.

| Doηηa a răspuns:

Pentru ca ai doar o viata.

| Musique a răspuns:

Pentru tine.

| sublime89 a răspuns:

Ca sa descoperi cum ai ajuns aici, unde esti, cand esti, si ce esti.

| Clarissaaz a răspuns (pentru sublime89):

De ce are vreun rost?

| sublime89 a răspuns (pentru Clarissaaz):

Pai daca vrei sa stii ce-i cu tine. Daca nu, atunci traiesti cam degeaba.

| Dariusuu a răspuns:

De ce ar trebui să existe un motive pentru care să trăieşti, când în fiecare zi avem 100 de motive să trăim.

Şti ce zic?

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E o perioada scurta, iar cealalta vesnica.Profita de fiecare zi.

| greyhound a răspuns:

Inghetata de ciocolata

| fadnox a răspuns:

C-asa ti-a fost dat
sa fii motivat sa traiesti? ...sa incetezi din viata da, altfel nu prea vad raspuns aici

| Hevnoraak a răspuns:

Se zice că pentru dragoste adevărată.

| LetMeHelp a răspuns:

Pentru a trai ce iti rezerva destinul.
Cel putin eu, sunt o persoana curioasa.
Cand o sa ajung la batranete, as vrea sa fac o carte despre mine, despre cum m-am atasat de fostii (viitorii) elevi, despre cum s-a schimbat invatamantul.
Pentru ca eu, momentan sunt studenta. Si mi-am propus sa ajung profesoara. Mi-am propus sa ajung cineva in viata.
Si mai am o gramada de motive dar mi-ar trebuie o saptamana sa ti le insir pe toate.winking

Succes! happy

| punkbuster9988 a răspuns:

Merita sa traiesti pentru a descoperi iubirea adevarata sau sufletul pereche care te va face sa realizezi ca viata ta inseamna ceva pentru cineva.

| fundrive78 a răspuns:

Sa te mantuiesti! Viata iti este data de Dumnezeu ca un dar si singura datorie pe care o ai cat esti in viata este sa te mantuiesti. Din cauza pacatului originar al protoparintilor (Adam si Eva) toti ne nastem cu stigmatul pacatului si cum Dumnezeu ne vrea langa el in Rai (pentru ca Dumnezeu vrea mantuirea pacatosului si nu moartea lui / aici a se intelege moarte sufleteasca prin pacat adica condamnarea eterna la iad) am primit viata in dar - timpul necesar sufletului de a spala rusinea pacatului originar spre a ajunge unde ii este locul, in rai. Este cel mai bun motiv sa traiestiwinking

| BoromiN a răspuns:

Sigur ai avut cel putin o zi buna in toata viata ta. Gandeste-te ca vor mai fi multe zile ca aceea. Merita sa lupti! big grin