| anonim_4396 a întrebat:

Stie careva cum scap de Mouse Trap Example este un chenar mic care blocheaza Mouseul... si doar daca il micsorezi merge sa misti Mouseul Va rog vreau sa scap de el ca a umblad fratemiu, si mi la bagat! si cand dau CTRL+ALT+DELETE imi da:Task Meneger has been disabled by your administrator. PLS HELP

Răspuns Câştigător
| tirel a răspuns:

Am avut si eu asta dar am rezolvat.MS TPU! Deci daca ai windows xp sau vista intri in start-all programs-startup si o sa iti apara un l mic.ii dai delete. Daca nu merge ii dai cut si paste unde vrei. Schimbi numele si dai delete si gata. Neaparat sa restartezi calculatorul ca altfel nu merge. Dupa restart nu o sa iti mai apara. Daca iti mai apare ii dai un backup (daca ai un punct de backup). Daca nu ai reinstalezi windowsul. Sper ca am fost de ajutor. Succes!

29 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

We daca vrei sa scapi de el trebuie sa reinstalezi windowsu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dai start alt programs startoup dai cut pe el dupa dai rename si scrii vc si dupa il stergi si gata asta e solutia la mine a mers spune si tu mai departe

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ATENTIE! ca sa scapi de el fa asa pune sageata e la mouse in dreptunchiul cela mic si da click se va deschide un meniu cu sa getile dai in jos pana ce ajungi la minimize si dai enter si gata

| Alberto97 a răspuns:

C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs/Startup sper sa-ti fie de ajutor

| UzzY475 a răspuns (pentru Alberto97):

Ms frateeeeeeee nu stiu ce as putea sa iti fac

| Alberto97 a răspuns (pentru UzzY475):

N-ai pentru ce

| printesatha69 a răspuns:

Ma bucur sa cunosc un site care sa ma ajute, va multumesc mult TPU

| PetraCatalin a răspuns:

Mouse Trap Example este un virus se poate sterge astfel: uitati like de la VIDEO YOUTUBE incarcat de catre unchimio intrati si scapati imediat de el ::::>>>>>>http://www.youtube.com/watch?v=PJbDwU5LmrQ

| tirel a răspuns:

Cum a zis un anonim ii dai la start-all programs-startup si o sa vezi un l.dai cut si paste pe dasktop si ai reusit.Eu asa am scapar de el.Succes!

| tirel a răspuns:

Am avut si eu asta dar am rezolvat.MS TPU! Deci daca ai windows xp sau vista intri in start-all programs-startup si o sa iti apara un l mic.ii dai delete. Daca nu merge ii dai cut si paste unde vrei. Schimbi numele si dai delete si gata. Neaparat sa restartezi calculatorul ca altfel nu merge. Dupa restart nu o sa iti mai apara. Daca iti mai apare ii dai un backup (daca ai un punct de backup). Daca nu ai reinstalezi windowsul. Sper ca am fost de ajutor. Succes!

| dianaBanana a răspuns:

Incearca sa ti apasat CRTL+ALT doar tine apasat un timp si dupa incearca sa il misti, daca nu mere mai tine apasat! sper ca te-am ajutat, eu asa fac

| AdelyN23 a răspuns:

C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs intri aici si stergi acel " ] "

| mikis a răspuns:

Buna.exact azi am scapat si eu de el, dupa o multime de incercari.I-ti dau un sfat:nu descarca yahoo hacker. Mai intai restarteaza compu.Nu atinge nimic.Cand i-ti apare in mijlocul paginii dai clic-ul drept pe dreptunghiu acela cu cerculet si dai minimizare.Intrii in my compiuter si cauti la search I.exe si schimbi numele la toate folderele pe care le gasesti sub acea denumire. Dupa ce ai schimbat numele dai tot cliku drept si dai delete. OBLIGATORIU RESTARTEZI COMPU.De fiecare data cand il vei porni i-ti va aparea cu ce program sa-l deschizi iar tu sa dai pe revocare sau x... SPER CA TE-AM AJUTAT.EU ASA AM SCAPAT DE EL. MULT NOROC big grin

| jasonstatham a răspuns:

Da bai frate si eu la fel am patit, dar eu de la un program hack... l-am intrebat pe cel care a facut programu si mia sp sa intru in safe mode si sa il sterg de acolo si s-a rezolvatwinking cauta pe google daca nu stiu sa intri sa safe mode. sper ca ti-am fost de folos

| anonimul888 a răspuns:

Va rog spuneti-mi si mie cum scap de el

| smecheru_5594 a răspuns:

Bun merge sal minimizez da cum il sterg di bara start

| smecheru_5594 a răspuns:

Am gasit cum sa scapi de mouse trap example dati clic si minimiza (atentie folositiva de sageti) dupa ce ati minimizat trapul puteti utiliza mausul pentru al curata definitiv ducevati in bara start si veti vedea ca langa ceas pe undeva veti observa un loc liber in programele dumneavoastra dati clik si sinchidere apio va duceti in search si cautati I.exe si eliminatil de ori unde ar fi. pentru ajutor va rog contactati-ma pe e-mail fulger_mcqueen95gtr@yahoo.com succes

| smecheru_5594 a răspuns:

Stiu acum cum sa scap de problema va sunt la dipozitie pe fulger_mcqueen95gtr@yahoo.com

| Zsolt_Lorand_1991 a răspuns:

Programul ala a fost facut de mine intr-o zi cu multa plictiseala... nu credeam ca o sa ajunga asa de faimos laughing oricum imi pare rau pentru cei care s-au chinuit cu el insa nu eu l-am uploadat pe internet.

| Ionuts10 a răspuns:

Care mai aveti problema aceasta si nu puteti scapa de ea descarcati programul "unlocker" si acolo ai pentru toate felurile de windous si poti sa scapi de program. Dupa ce ati instalat, intrati in C apoi in Document and setings apoi in all user apoi in start menu apoi in programs apoi cautati l.exe si dai pe program si iti alegi actiunea adica delete si dupa trebuie sa dai rest la calculator si l-ai sters.La mine asa a functionat.Pentru ajutor ma gasiti la id ionut_ojica2009. Sper ca vam fost de folos.

| Remix_Klub_1996 a răspuns:

Multumesc ca am aflat si eu abia acum sa scap de mouse trap va multumesc foarte mult si mai bine nu folositi hack de yahoo cai pacaleala doar 10 sau mai putine functioneaza in lume si altele mai sunt si capcane cum e mouse trap sau troianurile deci aveti grija

| idme02 a răspuns:

Dai pe patratel click stanga ca sa-i dai minimize, asa vei putea sa misti mouse-ul, apoi: start-all programs-startup, si cauti programelul "l", il muti prin paste unde vrei, ii schimbi numele, dai delete. Apoi dai restart la pc, si din nou il cauti unde l-ai copiat si daca inca mai este, il deletezi din nou....merge cu siguranta! Bafta!

| Tudor_Mihai_1989 a răspuns:

Si eu am patit-o dar nu merge nimic din ce ati zis la toate imi zice asta...http://postimage.org/image/pgfv5sl2d/

| Alex_Saulescu_1998 a răspuns:

Multumesc smecheru_5594 va mai zic si eu ce a zis el langa ceas bara jos colt dreapta este un colt liber dati exit si merge

| Sergiulica240 a răspuns:

Oh No! Şi eu am avut aceasta problemă! Păi fă aşa:
1. Apasa pe butonnul "Start"
2. Apasă click stânga pe "Mouse Trap Example"
3.Cu tastatura misca până ajungi la "Minimize"
4. Apasă "Enter"
5. Du-te la"Start"-"All Programs"-"Startup"-"l"
6. Dăi "Cut" şi copiel pe Desktop şi schimbă-i numele(Ex:TV)
7. Dai Restat la PC
8. Şterge "TV"
9. Felicitări! Ai reuşit să îţi "repari" PC-ul
P. S. Eu am păţit aşa din cauza unui program de spart parole.
Sper că ţi-am fost de folos!

| susiechaan a răspuns:

Am si eu aceeasi problema, si am incercat sa-l deletez, dar imi zice:''Cannot delete:acces is denied.Make sure disk is not full or write-protected, and that the file is not currently in use''cred ca este protejat :L crying