| giulia283 a întrebat:

Stie cineva daca au aparut brazii de craciun si alte chestii de craciun?

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Afară e încă vară love struck și tu amintești de brazii de Crăciun? ))
Nu au apărut în comerț (pe căldura asta, până la Crăciun s-ar veșteji), în schimb magazinele au scos din depozit câteva ornamente pentru brad.

| giulia283 explică (pentru floresdemayo):

Scuze m.am exprimat eu gresit ziceam de cei artificiali

| Lioana a răspuns:

Da. Au aparut. Am vazut brazi la ghiveci in Dedeman si brazi de plastic in supermarketuri. Deasemenea sunt si decoratiuni de Craciun.
Brazii taiati e cam devreme sa apara pentru ca s-ar usca până la Craciun.

| AC4S4 a răspuns:

De obicei, din 1 Noiembrie incep sa apara ornamente de Craciun, dulciuri specifice, etc. In unele magazine, am vazut si mai repede.
Brazii inca nu au aparut, ma refer la cei naturali. As spune ca vor aparea in jurul datei de 20 Noiembrie.
Brazi artificiali vei gasi poate si mai repede.

| giulia283 explică (pentru AC4S4):

M.am exprimat eu gresit voiam sa zic cei artificiali.