| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva daca parcurile sunt închise?
As vrea sa merg sa alerg singura, cu masca la gura. Doar vreau sa ma misc. Locuiesc intr-o garsoniera si efectiv nu am unde sa ma mișc. Sau pe lângă bloc as putea alerga oare? Am vazut in aceea declarație ca unul din motivele pentru care iesim pot fi exerciții fizice dar sa fim singuri.
Voi cum va mențineti in forma in aceasta perioada? Eu nu pot face sport in casa, nu am loc.

6 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Toate parcurile din Bucuresti au fost inchise... a anuntat la tv de dimineata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vb de B sunt inchise toate parcurile

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Da se poate face mișcare in apropiere de locuință, se pot plimba si animalele de companie. Dar nu in grup mai mare de 3 persoane si acestea trebuie sa păstreze distanta de 1, 5 m.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Urca scarile de mai multe ori

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă alegi să alergi pe lângă bloc, te-ai putea încadra la motivul deplasării cu numărul 5 din declaraţia pe propria răspundere, doar să o ai la tine completată cu tot ce trebuie şi semnată.Ai acolo link de unde să o descarci.
https://m.digi24.ro/......ci-1281595

| MpvRoxi a răspuns:

Poți ieși la aproximativ 1 km distanta de locuinta