| BiancaDenisa a întrebat:

Stiti cam cati litri de motorina se consuma aproximativ de la timisoara la bucuresti? am nevoie de un raspuns URGENT!

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Pai distanta intre timisoara si Bucuresti este de 528 de km
Daca este sa punem un consum mediu ...de 10 l la 100 km, atunci o sa consumi cam 52 de litri!
Dar depinde de consumul masinii tale, intereseaza-te mai intai de asta!
Si apoi poti calcula usor

| Nicky06 a răspuns:

8O litri, dus-intors 160 litri! happy. Dar daca mergi foarte repede consuma mai mult. Litri pe care ti i-am spus e la viteza de 100-110 km/h.
Sper ca te-am ajutat!

| Cristina98A a răspuns:

Siu doar cas aproximativ 2000 km. Acum depinde si ce consum ai la masina.