| Bianca_4346 a întrebat:

Stiti legenda lui BLOODY MARY? care scrie legenda pe care o stiu si eu primeste fundita...

A-ti avea curajul sa o invocati pe Mary? daca nu stiti despre ce e vorba dati un search pe google

Răspuns Câştigător
| Jonsdottir a răspuns:

Eu am incercat si nu se intampla nimic tongue
eu stiu 3 legende laughing
legenda1 : era o fata de 13 ani a murit arsa de vie. daca o invoci trebuie sa fii undeva cu foc (la un gratar) laughing si cica iti apare in foc
legenda2: ca a fost o mireasa tongue cel cu care trebuai sa se casatoreasca nu a venit la nunta. ea s-a dus si l-a cautat si l-a omorat (nu mai stiu cum). atunci cand o invoci trebuie sa fii in fata unei oglinzi si cand ti se arata este intr-o rochie de mireasa si plinda de sange.cica te zgarie pe gat si mori laughing
legenda3: era o fata de 17 ani are era ff bolnava(o boala contagioasa) tatal sau care era medic a fazut ca nu mai are suflate si a hotarat sa o ingroape. i-a legat de mana o franghie legata de un clopotel(clopotelul era pe niste chestii, sus). a doua zi dimineata tata ei a vazut ca u mai era la locul lui(clopotelul) si-a dat seama ca a ongropat-o de vie.cand a dezgropat-o a gasit-o plina de sange si unghiile ei erau lipite de capacul sicriului.cand ti se arata(intr-o oglinda) auzi un clopotel tongue
scary, nu? laughing

211 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Huuuuuu, ma inspaimanta Bloody Mary asta a ta. Am spus de 3x asa in oglinda, si parca mi s-a parut ca vad licurind ceva nail biting laughing

| Bianca_4346 explică:

Zau cami? dar nu ai auzit si un clopotel?happy

| iulia_5454 a răspuns:

Deci nu prea imi mai aduc aminte si nu am chef sa dau google search
oricum a fost un film cu o tipa care a fost violata parca si ucisa de niste colegi de liceu(la faimoasele petreceri de absolvire americane)si ca peste ani niste fete au invoca-to in gluma si ea s-a intors sa se razbune ceva de genu'

| Lumy a răspuns:

A spus si eu de 3 ori Bloody Mary in timp ce m-am invartit tot de atatea ori in fata oglinzii si nu s-a intamplat numik tongue am facut asta si la scoala in baie cu colegelelaughing...numai k eu am uitat sa pun lumanari in jurul meu si nici nu era noaptebig grin

Si a fost azi despre Bloody Mary pe protv la serialul Mesaje de dincolotongue
Tu ai incercat?

| Bianca_4346 explică:

Nu lumy nu am incercat... dar m-am uitat la mesaje de dincolo si am si cautat pe net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bloody Mary?:)) Am auzit de ea doar cand un user al site'ului a dat un link cu un mix pus in clubul Bloody Mary :D Stai ca si caut : http://www.youtube.com/watch?v=vutXIidIA-w

| Swabia a răspuns:

Azi am auzit despre BLOODY MARY in Mesaje de dincolo. da`nu am vazut tot! Nu stiu despre ce legenda vorbesti, da`cred ca nici nu vrea sa stiu! laughing)laughing

| Bianca_4346 explică:

DyAnNa-E-uN-hApPy-KiD sa stii ca legenda 3 este cea pe care o stiu si eu si e cea adevarata..credlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am uitat... e si cocktail:X Unu' chiar foarte bun.

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Am auzit despre ea in serialul ''mesaje de dincolo''. Era o fata bolnava, iar tatal ei a ingropat-o de vie, legandu-i de mana o sfoara si aceasta era legata de un clopotel. Mama ei vroia sa astepte acolo pana se aude clopotelul dar tatal fetei a luat-o de acolo. a doua zi a gasit clopotelul jos, iar pe sicriu erau urme de zgarieturi si avea mainile pline de sange. Se spune ca daca te uiti in oglinda in timp ce suna un clopotel sau ii strigi numele apare in spatele tau tongue. Si nu, nu as avea curajul sa fac asta, dar tu?batting eyelashes

| Misterious a răspuns:

Bullshit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow.deci legenda 3 am vazut-o si eu in si p net o gramada de variante. printre care una k ar fi fost o regina a Marii Britanii si ca s-a maritat cu un tip care fara acordul Papei, k el sa puna mana p puterea reginei. o chestie de genul asta. dar mai plauzibila e varianta cu legenda 3 big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e imi este teama sa incerc...winking... si app se face dupa 12 noaptea...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incercat si a fost infricosator s-a auzit un clopotel si un tipat iar pe oglinda erau picaturi de sange

| patriciaxd a răspuns:

Eu stiam d legenda 3... si am incercat... noapte, la 12, luna plina. lumanare. tot. si nu a venit nimeni...era mai infricosaoare atmosfera din baie decat bloody mary... daca o sa fiu blestemata toata viata nu o sa regret dar eu cred ca e un film. app si eu sunt fana mesje de dincolo : x

| patriciaxd a răspuns:

Am incercat eu... la 12 si un sf, in baie, cu lumina stinsa si cu o lumanare in mana aprinsa s. a. m. d. nu a venit nimeni, nu s. a auzit nimic. si nici o pata de sange pe oglindawinking. sa fim seriosi. e doar un film. am sperat sa vina... poate nu e reala... sau poate e prea solicitata de cand s. a difuzat p pro tv measje de dincolo. eu stiu thinking

| Angellina a răspuns:

Am invocat`o chiar aseara, cu lumanari, la 00:00. dar. nimic. si normal ca nu s`a intamplat nimic ciudat. doar ca pisica a luat`o razna si a inceput sa mieune ca si cum ar fi in calduri. doar ca e pui si n`ar trebui sa mieune asa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiam ca era fiica unui medic, si s-a imbolnavit, a stat in coma 4 zile dupa care parintii ei au ingropat-o, si d mana i-a legat o sfora iar sus, l capatul sforii un clopotel, a doua zi cand parintii ei au venit l mormant au vazut clopotelul cazut, iar cand au dezgropat-o i-au vazut unghiile lipite d capacul sicriului plina d sange si cu o fata foarte speriata, normal k murise p bune acum... legenda spune ca atunci cand stai in fata unei oglinzi, te rotesti si spui "Bloody Mary now you're ded" sau doar Bloody Mary (in functie d poveste) aceasta iti sara in spate si te omoara, sau iese din oglinge si te ia cu ea... in orice caz, oriqm esti mort daca aparetongue

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Raspuns: da TU search pe google dupa "a-ti". Se scrie ati in contextul tau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit si eu legendele
dar cea cu clopotelul este din mesaje de dincolo si nu este adevaratatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU mersihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am incercat. N-am auzit niciun clopotel si nici n-am vazut vreun chip in oglinda (in afara de al meu)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am vazut episodul de pe protv. Da mor de frica...Nu pot sa fac asta. Dar eu stiu alta varianta.Ca era o regina si omora fete virgine iar apoi se imbaia in sangele lor. Dupa ce iesea isi stergea parul cu un prosop alb iar acel prosop se pata cu sange. Iar de fiecare data dupa ce facea baie in sange isi lua camasa de noapte negra.Pe corp nu se stergea cu prosop. dupa acea se uita in oglinda cu multa admiratie.Era sotia unu i rege cu 7 sotii. Ea era prima.Si sotul ei pentru a nu divorta de ea ca sa isi ia o sotie noua se facea frumoasa. Apropo se spunea ca sangele unor fete virgine iti imbunatateste pielea pentru ca fetele virgine erau cele mai frumoase.De aia i se spune "Bloody Mary". Numele ei era Mary si mai nu stiu cum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda. aprinde 3 lumanari, stinge lumina si zi Bloody Mary sau Mary Worth in oglinda de 3 ori la 12:00 noaptea sh cica iti apare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu o stiu asa:
cica intr-un sat din anglia bloody mary o nascut un copil complet hidos. cand o crescut copilu s-a dus intr-o padure, lo gasit careva si lo omorat. oamenii din sat o acuzato pe bloody mary ca si-o ucis colilu. o duso in mijlocu satului sa vata tat satu cum more. inainte de a murii bloody mary o zis sa ii deie careva o oglinda sa se vada pentru ultima data. ea si-o vazut copilu in oglinda. si legenda zice ca daca te duci la ora 12:00 fix seara in oglinda si zici de 13x bloody mary si a 14 ora zici,, bloody mary eu ti-am ucis copilul" cica iti apare o ruda de a iei si te lasa sa vb cu ea pana la 12:01 seara si dupa aia apare bloody mary si incearca sa te sperie cu ochii ei rosii plini de sange si de te sperii iti dispare un picior sau o manahee heecica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aincercat de foooooartttte multe ori dupa mai toate variantele legendelor si am vazut ambele filme (care sunt destul de bune )... ce sa zic. ssincer s-ar putea s aexiste pentru ca seara la ora 00:00 mi s-a aratat un chip foarte ciudat in oglinda o femeie intr- rochie alba (mizera0 si plina ca sange,,,, mutilata pe corp si fataza.

| diuxxx a răspuns:

Eu stiu 3 legende:
Legenda 1:o femeie care dorea sa se casatoreasca a fost lasata balta la altar. Dupa ce a vazut ca alesul ei nu mai vresa sa se casatoreasca cu ea a mers sa-l caute si l-a omorat. Daca rostesti ''bloody mary'' de 3 ori in oglinda la orice ora a zile apare in spatele tau intr-o rochie alba plina de sange si te omoara!
Legenda 2:o fata care era bolnava a fost ingropata de vie de parintii sai, care inainte de a o ingropa au legat-o cu o franghie si la capatul franghiei au pus un clopotel. A doua zi dimineata parintii ei au gasit clopotelul cazut. Dezgropand-o au gasit-o cu unghiile lipite de sicriu, o fata ingrozita si plina de sange, atunci si-au dat seama ca a incercat sa scape si ca ei au ingropat-o de vie.In cazul in care o invoci rostind ''bloody mary'' de 3 ori in oglinda apare acompaniata de niste sunete de clopotei dupa cara te omoara.
Legenda 3:o fata care a murit arsa de vie, iar daca o invoci(spunandu-i numele de 3 ori)trebuie sa ai in preajma foc. Ea apare in foc dar nu patesti nimic(decat o sperietura zdravana).
Legenda 4:o femeie pe nume maria(mary) intr-un sat din anglia a nascut un copil complet hidos.Cand a crescut mare vazandu-se, copilul a fugit de acasa intr-o padure. Cel care l-a gasit la omorat. Oamenii din sat au crezut ca ea si-a ucis copilul si au propus sa fie omorata.Inainte sa fie omorata ea acerut o oglinda pentru a se vedea pentru ultima oara. Daca o invoci(rostindu-i numele de 13 ori si a 14 oara sa spui:''bloody mary eu ti-am ucis copilul")ea va aparea si te va omori.
Legenda 5:o regina cu un sot care avea mai multe sotii de frica, ca sotul ei sa nu doreasca sa se desparta de ea ucidea fete virgine si se imbaia in sangele lor. Dupa "baie" se stergea cu un prosop alb pe care il pata cu sange. Facea asa deoarece se spune ca o fata virgina este de 1000 de ori mai frumoasa decat una versata(inceputalaughing)si ca sangele ei pur aduce frumusetea. Daca o invoci(...)in timp ce ti un prosop in mana pe prosop vor aparea pete de sange care nu mai trec, dar nu mori.
Eu am incercat toate legendele si nu s-a intamplat nimic.Incercati si voi! astept comentarii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai radeti fratilor ca ne mananca bloody marry de viii laughing))))) bai voi vreiti sa vina aia si sa va dea in cancer?laughing))(semnat zuzy)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred niciuna din prostiile asteaoh go on am vazut si eu episodu si mie imi place serialu si ma uit la foarte multe filme de genu asta. cu paranormale si la A haunting, da nu cred in chestiile astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic mi-e mi-a fost cam frica sa incerc...si nici nu krd ca o s-o fac prea curand... dar mai bine numai incercatzi!:d