| anonim_4396 a întrebat:

ŞTIU că întrebarea nu are legătură cu această categorie, dar chiar am nevoie de un sfat...de la câţi mai mulţi oameni.
CUM pot scăpa de un complex?
Sunt complexată de nasul meu care e oarecum 'mare'.Când merg pe stradă,am impresia că toate persoanele stau şi se uită la nasul meu,iar asta mă face să mă simt super nasol.Din această cauză încrederea în mine e la pământ,sunt timidă, reticentă şi nu am pic de curaj să-mi exprim punctul de vedere în public.
Nu vreau să recurg la rinoplastie.Mi-e frică de eşec. Orice sfat e binevenit şi multumesc celor care şi-au făcut timp să răspundă!

Răspuns Câştigător
| eurynomus a răspuns:

Eu cred ca esti frumoasa chiar si cu nasucul mai lung, chiar am intalnit asemenea persoane cu nasul mai proeminent dar care erau f placute. capul sus si privirea inainte :*

5 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Vrei sa fii Iubita Mea?
Deci. uite Sfatul meu,, este ca atunci cand..mergi si tu pe strada sa te uiti mai atent la fete... femei sa vezi ca. nu esti singura... Crede ma! Ai sa Ramai Socata De cate Fete cu nasul un pic mare ai sa vezi

| AntoniaMry a răspuns (pentru VadTot):

In primul rand tu o intrebi sa fie iubita tha? E lasa asta! Sfatul meu este ca : si eu sunt complexataa de ceva, chiar daca nu e ceva foarte grav: sunt purin mai scunda, nu foarte scunda...dar... unii rad de mine pentru ca sunt in felul in care sunt. Nu te lasa doborata de asta. Capul sus si drept inainte!

| VadTot a răspuns (pentru AntoniaMry):

Poftim?

| Spinoasa a răspuns:

Iubita nu ai niciun motiv sa te simti complexata din acest motiv, trebuie sa ai incredere in propria persoana.Si eu am fost complexata de faptul ca port ochelari si la fel ca tine aveam impresia ca toata lumea se uita numai la mine, dar cu timpul mi-am dat seama ca nu e asa si ca totul era in mintea mea.Trebuie sa ii spui cuiva asta face to face si astfel te vei descarca, unei persoane in care tu ai incredere multa si stii ca te va incuraja sa iti schimba parerea asta inchipuita pe care o ai despre tine.happy Te pup:* si nu mai gandii negativ sufletul face valorea unui om nu corpul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mulţumesc mult de tot pentru răspunsuri şi sfaturile date!
:*