| Hammurabi a întrebat:

"Suflet pereche" și predestinare?
Dacă el o întâlnește la supermarket, ea îi zâmbește și îi dă nr. de telefon, s-au cuplat și intr-un an de zile a luat-o de nevastă. Vai, și-a găsit "sufletul pereche".
Că dacă nu-l trimitea mă-sa la supermarket și se ducea doar să-și ia țigări de la colț, probabil întâlnea pe alta care-i zâmbea și devenea aia "sufletul pereche".
Foaie verde tra-la-la.
Dacă spui chestia asta, va veni unul isteț care îți va explica că predestinarea, era cu trimisul mă-si cu tot. laughing
Și oricum ai da-o, "predestinarea" tot va fi înaintea ta și-ți va da cu șutul în fund, că doar d-aia se numește "predestinare".
Un mare bullshit.

65 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Predestinare my dos. Pe de alta parte, poate fi random factoru' cu sansa aia de 1/1.000.000 ca astfel de chestii sa se intimple. Se intampla, dar nu asa de des cum ar vrea unii sa ne faca sa credem.

| CleanHeart a răspuns:

Nu am citit tot
Dar fiecare are nebunu/ nebuna ei/lui.

| sofisis a răspuns (pentru Hammurabi):

In cazul ei cred ca s-a nimerit sa fie in fata sufletului pereche tipul asta. Era in drum si ea s-a lovit de el.
Sincer ..sa stai cu un om pentru acest motiv te face incredibil de proasta. Am auzit tot felul de motive: mi-e frica de el, m-a amenintat ca ma/se omoara, m-a amenintat ca mi ia copiii etc. Dar pentru ca e sufletul ei pereche...n-am auzit neam. Asta e o femeie care si-o merita. Sincer!

| Hammurabi explică (pentru sofisis):

Asta i-am spus și eu. Că și-o merită.
Și mi-a zis "Asta e. Asta e viața mea. N-am unde să mă duc. N-aș putea sta lângă un alt bărbat."
(Am aflat că a fost virgină când s-a măritat. Ceea ce explică unele reacții)

| sofisis a răspuns (pentru Hammurabi):

Explica pe ma-sa! Nu explica nimic. Ma lasi.
E proasta. Sau disperata. Nu are rude? Nu are bani deloc? Iti zic eu ca e imposibil sa stea cu el din iubire. Asta iti zice tie...