| RaiN47 a întrebat:

Sunt clasa a 11-a, la profil de mate info bilingv engleza si vreau sa ma transfer deoarece la mate cu pregatire ma mentin la 6-8, la informatica sunt praf, ma rog, avem si un profesor care preda mai mult la pregatire cu clasa (e o clasa de copii de bani gata care s-au dus toti la pregatire la el) si pe langa asta, vreau sa dau la facultatea de psihologie si nu vad cu ce ma ajuta acest profil in indeplinirea acestui scop. M-am gandit la filologie engleza intensiv, dar n-am facut latina, asta fiind una dintre probe, m-am gandit sa dau la actorie, dar nu stiu nimic despre probele pe care va trebui sa le dau... Chiar nu stiu ce sa fac, sunt aproape corigent la informatica pe care nu o inteleg deloc, voiam sa ma transfer de mai mult timp, dar parintii mei nu m-au lasat (au fost la modul "stai si inghite ca va fi bine"), e o situatie foarte delicata...Chiar am nevoie de cateva sfaturi, e a 5 noapte pe care nu o dorm dn cauza gandurilor legate de scoala.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui să faci ce vrei tu, nu ce vor părinții tăi, va fi viitorul tău și nu al lor. Interesează-te ce îți trebuie pentru transfer, dacă tot te gândești că nu știi nimic, îți va fi frică să te transferi și nu vei lua bacul prea ușor la profilul ăsta. Eu sunt la scenografie și n-am nicio idee ce implică asta, și e destul de ok până acum, improvizez, ceea ce ai putea face și tu.