| Pinkyx a întrebat:

Sunt clasa a 9a la mate-info bilingv engleza si de la anul vreau sa ma transfer insa nu stiu unde. La matematica nu ma descurc chiar deloc, in rest e foarte ok acest profil. Am de ales intre Bio-chimie sau Filologie bilingv engleza. Daca as merge la bio chimie as da "din lac in put"?

8 răspunsuri:
| behappy a răspuns:

Dupa parerea mea...cam da....eu sunt tot a 9-a dar la stiinte ale naturii si de la anul` ma transfer la filologie..Acum depinde cat de "varza" esti la mate.big grin..Succes! happy

| dragos9234 a răspuns:

LA bio-chimie nu este la fel ca la mate-info. DAca iti place engleza du-te la filologie

| XatomisX a răspuns:

Macar cu colegii te intelegi bine?

| BogdySS a răspuns:

Daca iti place informatica si vrei sa continui pe domeniul programarii, incearca sa rezisti, in facultate, din al doilea an poti scapa de matematica. Daca nu ai de gand sa continui cu programarea, du-te la Filo. dupa cum spui si tu, la bio-chimie e tot M1(adica se face mate ca la mate-info).

| Chokotoff19 a răspuns (pentru BogdySS):

La biologie-chimie se face M2, dar tot e greu.happy

| BogdySS a răspuns (pentru Chokotoff19):

In acest caz imi cer scuze pentru greseala. Eu sunt la mate-info, in clasa a IX-a, iar cei de la bio-chimie au testele la mate exact ca ale noastre(facem mate cu acelasi profesor), si de aceea am crezut ca e tot M1.

| Em_Gaby_1992 a răspuns:

...nu te descurci la o materie si vrei sa te transferi... vreau sa te intreb, ai inclinatii spre INFORMATICA. Daca raspunsul e nu, atunci intreaba-te tu de ce te-ai dus acolo, iar daca raspunsul e DA, atunci indura, o peste tot o sa gasesti o materie care n-o sa-ti placa.

| Chokotoff19 a răspuns:

Eu sunt la bio-chimie si sunt intr-a 12-a, parerea mea ca daca o sa dai la bio-chimie, dai "din lac in put"
pentru ca faci matematica, ceva mai usoara decat la m-i, dar oricum o sa dai bac la matematica..si in plus o sa ai chimie si nu e usoara deloc..Trebuie sa-ti placa sa poti sa lucrezi mult la chimie si mate....sa-ti placa fizica..biologia...