Întrebare recomandată | MineIsLikeABridge a întrebat:

daca fac facultatea de medicina din Sibiu, pot dupa aceea sa merg sa profesez in Anglia, eu sunt la filologie-bilingv engleza si pot spune ca ma descurc bine, care ar fi optiunile mele?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fa linistit/a facultatea, profeseaza aici si fa-ti un nume, apoi te poti vinde linistit, ori unde doresti.

| Another6helpfull9stranger a răspuns:

Singura cale să intrii la medicină e să faci în continuare regătire la chimie și biologie deoarece după clasa a10a nu se mai fac deloc aceste materii la profilul tău (din câte știu eu.). Dar cu siguranță vei putea profesa oriunde dorești dacă înveți bine! happy

| MineIsLikeABridge explică (pentru Another6helpfull9stranger):

Pai da, dar eu mi-am propus sa termin medicina, sa merg in strainatate sa castig "bani grei" si sa imi deschid o clinica privata, mai intai in Anglia, daca pot prinde radacini acolo si apoi cateva in Romania. Desi stiu ca am vise mari, de munca nu imi e fricawinking

| Another6helpfull9stranger a răspuns (pentru MineIsLikeABridge):

E bine că vsezi la ceva anume și că ești ambițios/ă!