| anonim_4396 a întrebat:

Sunt curios, cand va cumparati ceva (orice ) aveti in minte un anumit brand sau va cumparati ce apucati? Exemplu. Pasta de dinti. Cumparati doar de la Colgate sau prima care o vedeti, aia o luati. Si aici ma refer la orice (cum am zis mai sus ), haine, ceasuri, parfumuri, incalzaminte etc etc.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pasta de dinti folosesc colgate, am incercat si altele dar asta parca e mai buna, desigur ca trebuie sa mergi si la cate un consult la stomatolog, haine = inainte aveam o obsesie pentru adidas dar acum numai am, am pentru bumbac, ador hainele 100% bumbac,din pacate nu prea se gasesc,ceasuri =nu am,parfumuri =prefer one milion,incalzaminte = prefer nike,mai prefer nivea,gillette,iar ca tehnologie, prefer Intel, nVIDIA, HP, iphone, personal consider ca pretul reflecta calitatea, vrei ceva de calitate dai mai multi banii

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Mai zicea unu ca are one milion si cica dezbraca femeile pe langa el dar cand m-am uitat in jur toate erau aveau hainele pe ele deci clar mintea laughing. Macar miroase bine? Cat despre Intel/Nvidia si la mine e la fel.

| OldSoul a răspuns:

Cel mai adesea cumpar produl pe care mi-se pune pata, direct.
Iau decizia mai mult spontan.
De exemplu la o geaca, am probat doua, nu mi-a placut, am vazut-o pe a-3-a am luat-o direct, nici nu am mai probato.

| FaraNumePls a răspuns:

Merg in magazin și mă uit la ce m-ar interesa. Dacă îmi place mai mult ceva îl iau. Contează foarte puțin brand-ul pentru mine tongue

| syd a răspuns:

Am in minte o gama de branduri cu sansa mai mica de a nimeri un produs de calitate proasta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am cumparat o buna vreme Colgate pana mi-am dat seama ca am ramas fara dinti de tot asa c-am trecut pe Sensodyne si Lacalut pentru gingii.

In general le mai schimb produsele. Pana si pachetele de servetele sau hartia igienica. Nu sunt asa fitos sa iau doar Zewa.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sensodyne folosesc si eu cam de 2 ani dar inainte numai Colgate foloseam pentru nu stiu ce motiv.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

.mă uit la preț mai mult, Colgate era cea mai ieftină dintre surorile ei așa că i-am oferit un loc în căruț, o folosesc de când mă știu, idk...

| ColdHeart a răspuns:

Depinde. Am unele produse de care sunt multumita si le cumpar tot timpul, asta pana cand gasesc ceva mai bun. In rest, imi place sa cumpar tot felul, sa testez cat mai mult.