| Alinamora a întrebat:

Sunt fata dar dau cu pumnul foarte tare și am probleme cu furia. Am încercat plimbări și muzica și numărat și de toate, odată nu m-am putut stăpâni și am dat cu pumnul în geamul de la baie și l-am spart și pe el și pe pumn... Va rog sa ma ajutați!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Psihiatrie consult

| bogdan324 a răspuns:

Pai in primul rand de ce ai atatia nervi? te supara cineva sau?

| Hammurabi a răspuns:

În geamul de la baie? wtf?
Dă și tu cu pumnul în cineva care poate să riposteze.
Așa poate se întâmplă să ți-o iei și asta sigur o să te mai potolească. laughing))

| J0B0MAT a răspuns:

Fă box.

| Donsavas a răspuns:

Consulta un psihiatru. Furia e generată de un deficit al neurochimiei.

| aimullah123 a răspuns:

In ce sens ai probleme cu furia. Adica cum apare furia asta si de ce? Asa fara motiv? Ce se intampla?

| CdeMetal a răspuns:

Iti iei un sac de box si dai in el pana se rupe

| Ela05 a răspuns:

Și eu sunt față și am avut probleme destul de mari cu aceeași temă. Problema e că eu de mică mă băteam la grădiniță, la școală, în liceu, de câte ori mă supăra cineva îl/o băteam. Când am crescut deja îmi era imposibil să mai controlez asta, deci în consecință m-am căpătat și cu câteva plângeri la poliție, la 16 ani și jumătate era să întru la școală de corecție din cauză că m-am bătut cu o fată și din doi pumni am lăsat-o în comă, bine când i-am dat al doilea pumn a căzut și spre norocul meu s-a dat cu capul de o bancă și a rămas acolo. În final am scăpat pentru că a fost autoapărare, ea a dat prima și au fost și martori, bine m-a salvat mult și că eram minoră. Oricum intenția mea nu a fost niciodată asta, dar na, s-a întâmplat. Nu m-am potolit, la discoteci am ieșit de puține ori, dar mai mereu am terminat implicată in vreun scandal din cauza violenței mele, nu suportam ca băieți să mă atingă și tot timpul ripistam dacă ei insista sau mă atingeau după ce eu îi respinsesem. Într-un final m-am potolit vrând nevrând. Când după ce am lăsat un tip inconștient (m-a prins de umăr când mergeam acasă de la muncă, pe niște scări neiluminate și era trecut de 12 noapte, primul impuls al meu: să mă întorc să dau cu pumnul, dar nici nu am apucat bine că el când m-am zmucit eu și m-am întors a căzut pe scări, istoria se repetă doar că acum aveam 19 ani. Tipul nu a întrat în comă, dar a rămas inconștient din cauza căzături (era o distanță destul de mare la scările acelea poate mai bine de 100m, erau pe un deal înspre casă, ca să înțelegi mai bine) în fine el a întrat în închisoare pentru că s-a demonstrat mai târziu că intenționa să mă sechestru e plus de asta deținea și anumite substanțe ilegale (când au percheziționat casa sa au găsit nenumărate poze cu mine la muncă, în balconul casei mele, pe stradă, etc, între care și o cameră insonorizată). El a confirmat intenția sa, dar în schimb a depus plângere împotriva mea pentru agresiune. Și chiar dacă el a fost vinovat, eu nu am avut cum să demonstrez versiunea mea, deci nu a fost considerată proprie apărare, plus că aveam deja câteva plângeri pentru agresiune. În final m-am ales cu o condamnare la 3 luni de închisoare, care ținând cont că a fost prima abatere în care am avut o condamnare m-au pus să fac munca în folosul comunității și timp de doi ani și o zi nu aveam voie să am nici o plângere nimic, dacă mai aveam una se suma condamnarea de la ambele și terminam la mititica. Când s-a întâmplat asta am realizat că eu chiar am o problemă ce mă poate costa libertatea și am decis să merg la un psiholog, acesta mi-a propus să mă înscriu la un tip de lupte ce îmi plăcea (deoarece acolo te învață cum să îți controlezi furia, la fel disciplină, etc) m-am înscris la kick boxing și între asta și psiholog am reușit oarecum să controlez aceasta furie. Însă țin să menționez că încă mă costă destul de mult să mă abțin, dar totuși de la vârsta de 19 ani și până în ziua de azi (am 29 de ani) am reușit să nu mă mai bag în probleme. Bine, nu chiar... Am mai avut un altercat într-o discotecă cu un tío ce m-a prins de fund i-am spart paharul în cap, dar am fugit repede înainte să cheme poliția (am 6 ani de când nu mai ies la discotecă).
Mda... Cam asta este pe scurt istoria mea. Te sfătuiesc să ai mare grijă și să mergi la un psiholog înainte să te bagi în probleme.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Ela05):

Mda. Esti periculoasa, i-ai spart pe toti. Si cand te-ai trezit era dimineata

| Ela05 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Nu crede, nimeni nu te obligă. Nu i-am spart, au fost multe coincidențe. Am și luat bătaie nu doar odată, însă niciodată nu a fost ceva grav.