| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte indragostit si as vrea sa ma casatoresc cu iubita,dar deoarece suntem la o distanta foarte mare unul de altul,mama mea care m-a crescut singura nu se indura sa ma lase tocmai la ea in vestul tarii pentru ca ii este foarte departe si greu sa vina tocmai acolo,ar suferi groaznic,i-ar fi foarte dor,greu si nu suporta nu se impaca cu ideea ca nu mai sunt langa ea. Am chemat-o si pe ea in est,dar are o pozitie sociala buna, conditii mai bune ca ale mele si nu ar putea sa renunte. Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mama ta, sa fie egoista, sa te tina linga ea si sa-ti sacrifice viitorul. Nici sa nu se gindeasca la faptul ca socrii te-ar putea ajuta sa traiesti mai bine! Daca ei i-a fost greu, tie trebuie sa-ti fie si mai greu. Iar tu, ca baiat, vei fi mereu sub fusta ei. Bravo, moldoveanul meu!
Spune-i ca odata si odata tot trebuie sa te asezi la casa ta. Iar daca acum ai sansa sa-ti fie bine, sa nu te sacrifice doar din egoism. Eu stiu cum este in frumoasa dar saraca mea Moldova.

| montatormobila a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi mult pentru sfat, esti super tare... bafta multa!

| anonim_4396 explică (pentru montatormobila):

Si tie bafta! Si noroc in casnicie oriunde ar fi ea.